سلامت و پزشكي

سلامت و پزشكي

<-PostTitle->

 

بواسير خارجي يك مشكل بسيار شايع است. تخمين زده مي شود، كه 75 درصد از مردم دنيا در برخي از مقاطع زندگي خود آن را تجربه كنند. برخي از روشها خانگي كه مي توانند به درمان بيماري كمك كنند، به اين شرح است:

 

 فندق جادوگر

فندق جادوگر مي تواند خارش و درد، كه دو علامت اصلي بواسير است، را كاهش دهد. اين گياه يك ضد التهاب طبيعي است، بنابراين مي تواند تورم را نيز كاهش دهد. براي استفاده از فندق جادوگر مي توان عصاره آن را خريداري كرد و مستقيماً روي ناحيه متورم اعمال نمود. 

 

 آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا يكي از داراي قديمي براي درمان اين بيماري است و از داروهاي گياهي پركاربرد به شمار مي رود. اين گياه داراي خواص ضد التهابي است، كه ممكن است به كاهش سوزش كمك كند. اگرچه شواهد باليني كافي در مورد اثرات ژل آلوئه ورا وجود ندارد ، اما مركز ملي سلامت، مصرف موضعي آن را بي خطر اعلام كرده است.

 

براي درمان بايد از ژل آلوئه ورا خالص استفاده كنيد. ژل آلوئه ورا خالص را مي توان مستقيماً از داخل برگ گياه آلوئه خارج كرد. برخي از بيماران، به ويژه افرادي كه به سير يا پياز آلرژي دارند، نسبت به آلوئه ورا، نيز حساس هستند. به همين جهت پيشنهاد مي شود قبل از استعمال، مقداري كمي از آن را بر روي ساعد تست و واكنش هاي آلرژيك را بررسي كنيد. اگر هيچ واكنشي رخ نداد، مي توانيد از آن استفاده كنيد.

 

 حمام گرم با نمك اپسوم

حمام گرم مي تواند به تسكين سوزش حاصل از اين بيماري كمك كند. مي توانيد از حمام sitz آماده كه بر روي دريچه توالت نصب شده، يك وان پلاستيكي كوچك يا وان حمام كمك بگيريد و پس استرليزه كردن آن را با آب گرم پر كنيد. استفاده از حمام گرم بهتر است به مدت 20 دقيقه و پس از هر حركت روده باشد. افزودن نمك Epsom به آب حمام سرعت بهبود را افزايش مي دهد.

 

پمادهاي بدون نسخه

پمادها و كرم هاي بدون نسخه كه در همه فروشگاه ها يافت مي شوند، و مي توانند به تسكين فوري علائم بيماري كمك كنند. برخي از اين پماد ها مي توانند تورم را كاهش داده و به بهبود ساير علائم بيماري كمك مي كند. از اين دارو ها مي توانيم به پماد آنتي هموروئيد، هيدروكورتيزون، ام جي، ليدوكائين، نيتروگليسيرين اشاره كنيم. اگر از كرم هيدروكورتيزون استفاده مي كنيد، بيش از يك هفته مصرف آن را ادامه ندهيد.

 

كمپرس سرد

بسته هاي يخ يا كمپرس هاي سرد يكي از روش هاش درمان اين بيماري است كه استعمال آن بر روي مقعد به مدت 15 دقيقه مي تواند تورم و درد را برطرف كند. اين روش براي كاهش تورم هموروئيد هاي بزرگ و دردناك مؤثر است. مي توانيد يخ را درون يك پارچه يا حوله بپيچيد. هرگز يخ را مستقيماً بر روي پوست قرار ندهيد.

 

 نرم كننده هاي مدفوع

به گفته موسسه ملي ديابت و گوارش و بيماري هاي كليوي، نرم كننده هاي مدفوع يا مكمل هاي فيبر مانند psyllium مي توانند به درمان يبوست، نرم كردن مدفوع و دفع بدون درد روده كمك كنند. بسياري از اين نرم كننده هاي مدفوع به فرم هايي مانند پودر، كپسول و مايعاتي در دسترس هستند. قبل از مصرف نرم كننده يا ملين با پزشك مشورت كرده و از صپمصرف طولاني مدت آنها پرهيز كنيد.

 

 لباس گشاد و پنبه اي

جايگزيني لباس هاي تنگ پلي استري با پنبه (به خصوص لباس زير پنبه) مي تواند به تميز و خشك شدن ناحيه مقعد كمك كند. اين روش به طور بالقوه مي تواند علائم را كاهش دهد. همچنين براي كاهش تحريك استفاده از مواد شوينده معطر يا نرم كننده هاي پارچه را محدود كنيد.

منبع : سايت خبري faradeed


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : ،

ادامه مطلب

تاريخ : ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۲:۱۶:۲۰ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |

<-PostTitle->

بواسير تورم سياهرگ هاي مقعدي است. استفاده از ليزر به برطرف شدن كامل درمان اين كمك مي كند. براي اطلاع از درمان ليزر ادامه اين مطلب را مطالعه كنيد.

جراحي بواسير با ليزر

بواسير يا هموروئيد يك مشكل بسيار شايع و آزار دهنده است كه تقريباً سه نفر از هر چهار نفر را در طول زندگي خود تحت تأثير قرار ميدهد. بواسيرها رگ هايي در ناحيه مقعد هستند كه تحت فشار قرار گرفته و متورم يا ملتهب شده اند. آنها به راحتي و به دليل قرار گرفتن در موضعي حساس مستعد خونريزي، خارش و عفونت هستند. درمان ليزري يك روش پزشكي غير جراحي با حداقل تهاجم است كه براي درمان بواسير استفاده مي شود.

بسته به اينكه عروق آسيب ديده در مقعد قرار دارند و يا خارج از آن، بواسير به دو نوع داخلي و خارجي تقسيم مي شود. هموروئيد هاي داخلي در صورت پيشرفت ممكن است دچار پرولاپس يا افتادگي شوند. براي درمان بيماري مي بايست اين سياهرگ آسيب ديده قطع شده و يا اينكه جريان خونرساني به آن به طور كامل قطع شود. به همين جهت از دو ليزر مختلف براي درمان بيماري استفاده مي شود.

 • ليزر مادون قرمز يا IRC : اين ليزر مختص بواسير هاي درجه يك و دو ساخته شده است. اساس كار اين نوع ليزر قطع جريان خونرساني به بافت آسيب ديده از طريق انقباض و انبساط است.
 • ليزر CO2 : اين ليزر جهت درمان هموروئيد هاي پيشرفته و پرولاپس شده به كار مي رود. در اين درمان بافت آسيب ديده با استفاده از نيروي ليزر و با كمترين ميزان آسيب برش داده مي شود. براي اين درمان
 • با استفاده از جريان الكتريكي گاز CO2 باردار شده و پرتويي ايجاد مي شود. اين پرتوي قدرت مند، موضع مورد نظر را دقت بالا برش مي دهد.

دستگاه ليزر ايمن و به شدت دقيق است. بگونه اي كه احتمال خطا و آسيب نواحي اطراف را به حداقل كاهش مي دهد. البته در نظر داشته باشيد اين مورد با مهارت پزشك نيز در ارتباط است. اين درمان همزمان با برش بافت ناحيه آسيب ديده موضع اطراف آن را ترميم مي نمايد، در نتيجه با بسته شدن ورودي عروق و اعصاب آسيب ديده احتمال آسيب به حداقل كاهش پيدا مي كند.

مزيت هاي اين درمان عبارتند از :

بدون احساس درد و يا خونريزي هاي سنگين

درمان سريع در مطب پزشك كه جزء درمان هاي سرپايي محسوب شده و كمتر از يك ساعت به طول مي انجامد.

بدون نياز به پانسمان يا تامپون

كاهش خطر عفونت به دليل خاصيت ضد عفوني كنندگي ليزر

درمان قطعي بدون احتمال بازگشت بيماري

كاهش دوره نقاهت پس از درمان حداقل به يك سوم جراحي

رفع آسيب هاي پس از جراحي نظير به جاي ماندن اسكار زخم

روشي ايمن

دقت بالا و جلوگيري از وارد آمدن آسيب به مقعد

مناسب براي انواع هاي بواسير هاي داخلي و خارجي

بدون نياز به دريافت بيهوشي

منبع، « بازتاب»


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : ،

ادامه مطلب

تاريخ : ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۷:۳۹ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |

<-PostTitle->

بيماري بواسير يا هموروئيد بيماري غير واگيرداري است كه شيوع آن به شدت رو به افزايش است. اين بيماري در واقع متورم شدن و گشاد شدن سياهرگ هاي داخل كانال مقعد در اثر اعمال فشار است.

هموروئيد اغلب افرادي در جوامع پيشرفته را درگير مي كند. زيرا يكي از مهمترين علت هاي اصلي در بروز آن، زندگي با سبك تحرك كمتر و مصرف غذاهايي آماده و فاقد فيبر است. به بياني ديگر مي توان گفت اين بيماري با يبوست رابطه اي مستقيم دارد. با بروز اين عارضه، علائم آزار دهنده اي ايجاد مي شوند كه از جمله آنها مي توانيم درد، خونريزي، خارش مقعد، لمس توده در خارج از مقعد و يا پرولاپس يا افتادگي بافت گوشتي از مقعد اشاره كنيم.

اين بيماري با راهكار هاي مختلفي قابل درمان است، ولي هيچ يك از اين روشهاي به اندازه درمان با ليزر تاثيرگذار نخواهند بود. اگر مي خواهيد با اين روش درماني آشنايي يابيد تا انتها همراه ما باشيد و همينطور ميتوانيد از مركز دكتر بيژن عابديان جهت مشاوره و راهنمايي كارشناسان بهرمند شويد:

ليزر بواسير چيست؟

درمان بواسير با ليزر روشي سريع و قطعي براي درمان اين بيماري است. معمولاً از دو نوع ليزر براي درمان اين بيماري استفاده مي شود. تا بافت هموروئيدي و متورم از مقعد خارج شود.

اولي ليزر مادون قرمز يا IRC است كه براي درمان هموروئيد هاي اوليه درجه يك و دو كاربرد دارد. با تابش اين ليزر بر روي رگ آسيب ديده، رگ منقبض و سپس منبسط مي شود. در نتيجه ي اين امر جريان خونرساني به آن قطع گرديده و باعث مي شود، بافت آسيب ديده از بين برود.

نوع ديگر ليزر CO2 است كه در درمان هموروئيدهاي پرولاپس شده و پيشرفته به كار مي رود. در اين روش از ليزر براي برش موضع آسيب ديده استفاده مي شود. اما استفاده از ليزر به جاي تيغ جراحي موجب مي شود، آسيب كمتري به بافت هاي اطراف آن وارد شده و رگ هاي آسيب ديده همزمان ترميم مي شوند تا از خونريزي جلوگيري شود.

ليزر بواسير معمولاً و به جز مواد خاص در مطب پزشك متخصص و بدون نياز به بيهوشي انجام مي شود. تنها در برخي موارد به بيمار بي حسي تزريق مي شود. معمولاً درمان در كمتر از 30 دقيقه به اتمام رسيده و بيمار در طول ليزر درماني دردي را احساس نخواهد كرد. بيماراني كه با اين روش درمان مي شوند، غالباً نيازي به پانسمان و يا تامپون نداشته و درد سر و دردهاي مربوط به تعويض پانسمان را تجربه نمي كنند. پس از اتمام درمان بيمار مي تواند به محيط كار و يا منزل بازگردد. اما به سبب اثرات داروي بي حسي بهتر است، يك نفر همراه بيمار باشد.

دوره نقاهت پس از اين درمان كوتاه است و معمولاً بيمار در طي يك هفته الي 10 روز به بهبودي كامل مي رسد. البته در اين دوران لازم است، از زخم خود به خوبي مراقبت نمايد و نسبت به بهداشت موضع حساس باشد.

ليزر درماني روشي قطعي محسوب مي شود كه بيماري شما را به طور كامل ريشه كن مي كند، اما در نظر داشته باشيد، ليزر در صورتي موثر است كه خود فرد نيز براي درمان اقداماتي را انجام دهد. به علاوه مهارت پزشك كه اين درمان را انجام ميدهد نيز در نتيجه از درمان تاثير گذار است.

 مزيت هاي ليزر نسبت به ديگر روش ها

از مزاياي اين درمان در مقايسه با ديگر روشهاي درماني مي توانيم به اين موارد اشاره كنيم.

 • درماني سرپايي و سريع
 • بدون ايجاد حس درد و يا خونريزي
 • بهبودي كامل و سريع با دوره نقاهت كوتاه
 • درمان قطعي با از بين بردن كامل بافت بواسيري
 • بدون ايجاد عوارض خطرناك نظير عفونت و التهاب
 • بدون ايجاد خطا و آسيب به نواحي اطراف بافت آسيب ديده
 • هزينه مناسب نسبت به ديگر روشهاي جراحي
 • مناسب براي خانم هايي كه نسبت به جاي ماندن زخم و اسكار جراحي حساس هستند.

آيا ليزر درماني عوارض دارد؟

خير، انجام ليزر هيچ عوارض خاصي را به همراه نخواهد داشت. معمولاً درمان خيلي سريع صورت گرفته و بيش از 98% از افراد پس از ليزر به بهبود كامل مي رسند. احساس درد و خونريزي به ميزان كم پس از درمان طبيعي است اما در صورت بروز علائم شديد و هشدار دهنده با پزشك معالج خود مشورت نماييد.

چه كارهايي انجام دهيم تا مجدداً بواسير نگيريم ؟

مهمترين عواملي كه ممكن است ريسك خطر ابتلا و يا عود مجدد بيماري را در فرد تشديد كند، مربوط به رژيم غذايي  و سبك زندگي فرد است، در نتيجه اين عوامل قابل كنترل هستند. براي موثر واقع شدن درمان و نيز پيشگيري از عود مجدد بيماري لازم است، نكات زير را به ياد داشته باشيد :

 • از زياد نشستن و يا مدت طولاني ايستادن پرهيز كنيد.
 • از استعمال شوينده يا دستمال مرطوب هاي معطر بپرهيزيد.
 • بهداشت ناحيه مقعد را رعايت نماييد اما از زياده روي در شستشو پرهيز كنيد.
 • در صورتي كه اضافه وزن داريد، وزن خود را به حالت تعادل درآوريد.
 • از مصرف مشروبات الكل و سيگار بپرهيزيد.
 • از خشك كردن مقعد با دستمال توالت هاي زبر و خشن اجتناب نماييد. به جاي آن بهتر است مقعد را با حوله اي نرم و با آرامش خشك كنيد.
 • تنها بر روي سطوح نرم بنشينيد و از بالش هاي نرم دوناتي شكل كمك بگيريد.
 • ورزش كنيد، حداقل 30 دقيقه در روز ورزشهاي سبك نظير پياده روي انجام دهيد.
 • از زور زدن در توالت و يا تاخير انداختن در اجابت مزاج پرهيز كنيد.
 • حمام سيتز يا نشيمن به بهبود درد و التهاب به خصوص در دوران نقاهت پس از ليزر كمك مي كند.
 • مراجعه منظم به پزشك براي بررسي روند بهبودي الزامي است. همچنين لازم است، داروهايي را كه پزشك تجويز نموده مطابق با دستورالعمل هاي پزشك مصرف نماييد.

رژيم غذايي

رژيم غذايي صحيح تاثير بسزايي در درمان بيماري و پيشگيري از عود مجدد آن دارد. از آنجايي كه اغلب موارد، اين بيماري در اثر اعمال فشار بر اثر يبوست مزمن كه مشكل بسياري از افراد است، ايجاد ميشود، هدف از اين تغيير عموماً درمان هموروئيد با رعايت رژيم غذايي سالم است.  رعايت نكات زير مي تواند به تسريع روند درمان كمك كند:

 • مصرف فيبر : مصرف خوراكي هاي حاوي فيبر، موجب تجمع اين ماده مغذي در روده ها شده از آنجايي كه بدن انسان ها آنزيم لازم براي هضم اين ماده را ندارد، فيبر در روده ها تجمع كرده و حجم مدفوع را افزايش ميدهد در نتيجه از اين طريق يبوست درمان مي شود. انواع مختلفي از گروه هاي غذايي از جمله انواع ميوه ها مثل بري ها (توت فرنگي و بلوبري)، آلو و انجير، انواع سبزيجات مثل آووكادو، گلابي آسيايي و نيز انواع غلات و حبوبات داراي فيبر هستند
 • نوشيدن آب : نوشيدن آب فراوان مي تواند مدفوع را نرم نمايد. در نتيجه نوشيدن حداقل 8 ليوان آب در طول روز براي درمان بيماري الزامي است.
 • مصرف ملين : در صورتي كه بيماري يبوست با مصرف فيبر درمان نشود، لازم است بيمار از مكمل هاي حاوي فيبر يا ملين هاي طبيعي نظير پسليوم استفاده نمايد.
 • اجتناب از غذاهاي تند و شور : تجربه نشان داده مصرف غذاهاي تند و شور مي تواند وضعيت بيماري را وخيم تر نمايد.

منبع : https://www.fardanews.com/fa/news/976242/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D8%A8-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : بررسي مزايا و معايب درمان هموروئيد با ليزر،

ادامه مطلب

تاريخ : ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۵:۵۱ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |

<-PostTitle->

بهترين راه رهايي از بواسير يا هموروئيد در نيم ساعت

باورهاي غلطي درباره سن ابتلا به هموروئيد وجود دارد و اغلب مردم تصور مي كنند اين عارضه فقط در سنين بالا بروز پيدا مي كند. اما بر اساس آمار، حدود 50 درصد جامعه به بواسير مبتلا هستند كه بخش زيادي از مبتلايان در رده سني 45 تا 65 سال قرار دارند و بخش ديگر جوانان، نوجوانان و حتي كودكان مي باشند.

هموروئيد چيست؟

هموروئيد همان عروق ناحيه مقعد است كه به علت ايجاد فشار، دچار التهاب و تورم مي شود. اين عارضه در ابتدا علائم خاصي ندارد و زمانيكه بيماري پيشرفت مي كند، علائم آن آشكار مي شود. شايع ترين نشانه هاي هموروئيد مشاهده خونريزي و بيرون زدگي در اطراف مي باشد. البته بسته به اينكه نوع بواسير خارجي يا داخلي است و بيماري تا چه حد پيشرفت كرده، اين علائم مي تواند تغيير كند.

هموروئيد داخلي

بواسير داخلي شريان هاي خوني داخل كانال مقعد و يا انتهاي راست روده را درگير مي كند كه شاخص ترين نشانه آن هم مشاهده رگه هاي خوني همراه با ترشحاتي بر روي مدفوع است. ممكن است هموروئيد داخلي پرولاپس شده و از مقعد بيرون بزند كه در اين صورت مي توانيد اين توده بيرون زده از مقعد را حس كنيد.

هموروئيد خارجي

اما بواسير خارجي عروق بيرون از مقعد را درگير مي كند و باعث ايجاد توده اي آزار دهنده در اين ناحيه مي شود. علاوه بر خونريزي اين نوع هموروئيد مي تواند خارش و سوزش هم به همراه داشته باشد.

اما هميشه نمي توان چنين علائمي را صرفا به هموروئيد نسبت داد و اگر رنگ خوني كه مشاهده مي كنيد تيره باشد، احتمال ابتلا به بيماري هاي ديگر افزايش مي يابد.

دلايل ابتلا به هموروئيد

علت اصلي بواسير، ايجاد فشار بيش از حد در مجراي مقعدي است، اما بطور كلي عوامل گوناگوني در بروز اين عارضه تاثيرگذارند. بنابراين بايد تاثير عواملي مثل سن، جنسيت و سبك تغذيه را در ايجاد هموروئيد جدي بگيريم. علاوه بر اين شناخت فاكتورهايي كه منجر به افزايش فشار مقعد مي شوند هم مي تواند به پيشگيري از هموروئيد كمك كند. اصلي ترين علل ايجاد فشار در مجراي مقعدي و در نهايت ابتلا به بواسير، شامل موارد زير است:

 • بارداري و زايمان در خانم ها
 • اسهال يا يبوست مداوم
 • زور زدن زياد هنگام دفع
 • نشستن هاي طولاني
 • چاقي و اضافه وزن

براي تشخيص بواسير بايد به محض مشاهده چنين علائمي، به دكتر متخصص مراجعه كنيد تا با انجام معاينات و آزمايشات مربوطه، بيماري شما تشخيص داده شود. بواسير خارجي معمولا با مشاهده ناحيه مقعد به راحتي تشخيص داده مي شود، اما براي تشخيص هموروئيد داخلي از روش معاينه با انگشت، بررسي بصري كانال مقعد و در نهايت كولونوسكوپي استفاده مي شود.

بيماران مبتلا به هموروئيد به دليل احساس درد و ناراحتي شديد و ايجاد اختلال در زندگي روزمره شان، به دنبال روش هايي براي درمان سريع و فوري درد بواسير مي باشند.

گاهي هم اتفاق مي افتد كه بيمار در شرايط اورژانسي قرار مي گيرد و به همين دليل نياز به درمان سريع اين بيماري است. زماني اين اتفاق مي افتد كه هموروئيد دچار خونريزي شديد مي شود و مي تواند خطرناك باشد. همچنين اگر به خونريزي هموروئيد بي توجهي شود، عوارضي مثل كم خوني و كمبود آهن را براي بيمار به دنبال دارد.

درمان بواسير يا هموروئيد با ليزر

يكي از روش هاي قطعي براي خلاص شدن از اين بيماري، درمان بواسير يا هموروئيد با ليزر مي باشد كه به عنوان روشي نوين توانسته رضايت بالاي بيماران و حتي جامعه پزشكان را جلب كند. ليزر به دليل مزاياي بسياري كه دارد، براي درمان ساير بيماري هاي نشيمنگاه هم روشي كارآمد محسوب مي شود. خدمات درمان بواسير يا هموروئيد با ليزر در درمان كلينيك در كمتر از يك ساعت و با استفاده از داروي بي حسي، تحت نظر پزشك متخصص انجام مي شود و نيازي به بستري شدن پس از انجام عمل نمي باشد.

با اينكه ليزر هم مثل جراحي سنتي به عنوان روش درمان قطعي بواسير مورد استفاده قرار مي گيرد، اما هيچ يك از مشكلات و عوارض بعد از جراحي معمولي را به دنبال نخواهد داشت. همچنين دقت پزشك در روش ليزر بسيار بالاتر از جراحي معمولي است و علت اين امر انعقاد سريع خون پس از بريدن و سوزاندن رگ ها بوسيله ليزر است. اشعه ليزر مي تواند عروق خوني ناحيه مقعد را بازسازي كرده و از خونريزي حين عمل جلوگيري كند. همين ويژگي ليزر به جراح كمك مي كند تا موضع تحت درمان را به وضوح ببيند و رگ هاي بواسيري بطور كامل سوزانده شود.

به علاوه نداشتن درد و ناراحتي و عدم نياز به گذراندن دوران نقاهت طولاني، از مهم ترين مزاياي درمان بواسير با ليزر به شمار مي رود كه بيماران را براي انتخاب اين روش ترغيب مي كند. پس از انجام اين عمل، بيمار مي تواند به زندگي عادي خود برگردد.

ليزر هم در دو نوع اشعه مادون قرمز و دي اكسيد كربن انجام مي شود.

با تابش اشعه مادون قرمز روي زائده بواسيري، بافت تشكيل دهنده آن خشك شده و با كاهش درد و خونريزي، بيماري بهبود پيدا مي كند. در حقيقت حرارتي كه توسط اشعه مادون قرمز ايجاد مي شود، باعث قطع جريان خونرساني به هموروئيد مي شود. اشعه درماني معمولا براي بواسيرهاي درجه 1 و 2 استفاده مي شود.

از ليزر دي اكسيد كربن براي برداشتن كامل زائده هموروئيدي استفاده مي شود و اين نوع ليزر براي درمان انواع بواسير كاربرد دارد. يكي ديگر از مزاياي ليزر عدم آسيب ديدن بافت اطراف هموروئيد مي باشد.

مزايا و عوارض ليزر درماني

به جرات ميتوان گفت كه درمان بواسير با ليزر هيچ يك از عوارض عمل سنتي، مثل بازگشت دوباره بيماري، بي اختياري گاز و مدفوع و آسيب به عضلات اسفنكتر را به دنبال نخواهد داشت و از اين بابت جاي نگراني نيست. اما استفاده از حمام سيتز، نوشيدن مايعات، مصرف كافي فيبر و جلوگيري از يبوست مواردي است كه بعد از درمان هموروئيد با ليزر بايد رعايت شوند.

 

منبع: https://vananews.com/fa/news/324943/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%DB%8C%D8%A7-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%DB%8C%D9%85-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : درمان بواسير، ليزر بواسير، درمان بواسير با ليزر، درمان هموروئيد با ليزر، ليزر هموروئيد،

ادامه مطلب

تاريخ : ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۷:۲۳ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |

<-PostTitle->

بيماري بواسير يا هموروئيد بيماري مقعدي يا نشيمنگاهي است و آمارها از شيوع 75% اين بيماري در ميان جوامع پيشرفته خبر مي دهند. اين ميزان از شيوع بيماري نگران كننده است، زيرا با وجود آنكه هموروئيد بيماري كشنده اي نيست، اما علائم آزار دهنده آن، زندگي فرد را به شدت تحت تاثير قرار مي دهد.

هموروئيد در بدن همه افراد وجود دارد، در واقع هموروئيدها بالشتك‌هايي پر خون هستند، كه از شبكه‌هاي وريدي يا سياهرگ ها تشكيل شده اند. اين شبكه وزيدي هم در داخل كانال مقعد و هم در خارج از آن در نزديكي عضله اسفنكتر خارجي قرار دارند و وظيفه آنها كمك به دفع مدفوع مي باشد.

در صورتي كه به هر دليلي اين بالشتك ها تحت فشار قرار گيرند، وريد ها يا سياهرگ ها متورم مي شوند و اين بيماري ايجاد مي شود. در صورتي كه اين سياهرگ هاي آسيب ديده در داخل كانال مقعد باشند، بواسير از نوع داخلي و در صورتي كه عروق خارج مقعد دچار التهاب و تورم شود، بواسير خارجي است. علائم بواسير شامل خونريزي، خارش، درد شديد، عفونت و التهاب است. چند روش براي سريع، قطعي و فوري بيماري بواسير به اين شرح است:

درمان با ليزر

 نتايج درمان اين بيماري با ليزر،به اثبات رسانده است كه بهترين و قطعي ترين روش است. زيرا بيش از 98% از بيماران از نتيجه رضايت كامل داشته اند. براي درمان قطعي اين بيماري لازم است، موضع متورم و عروق بواسيري به طور كامل از مقعد خارج شوند. در اين روش به جاي استفاده از تيغ جراحي از اشعه ليزر براي برش و قطع ناحيه آسيب ديده استفاده مي شود. از آنجايي كه ليزر انتهاي اعصاب آسيب ديده را ترميم مي كند، بيمار برخلاف روشهاي جراحي درد شديد و يا خونريزي سنگيني را تجربه نخواهد كرد. از طرفي ديگر با ليزر بافت بيشتري از بواسير از بين مي رود، در نتيجه احتمال عود مكرر نيز وجود ندارد.

ليزر به عنوان روش سريع و فوري نيز شناخته شده است، زيرا كه درماني سرپايي بوده و معمولاً در كمتر از نيم ساعت انجام مي شود. همچنين ليزر به سرعت بافت آسيب ديده را ترميم خواهد نمود و دوره نقاهت را حداقل به يك سوم كاهش مي دهد.

ليزر عوارضي را به همراه ندارد، اما از مزاياي آن مي توانيم به اين موارد اشاره كنيم :

-      درمان سريع و سرپايي

-      بدون خونريزي يا احساس درد

-      كاهش خطر عفونت و التهاب

-      درمان قطعي

-      مناسب براي انواع بواسير داخلي و خارجي

-      ايمن و بدون خطر

-      هزينه مناسب

مراكز درماني هموروئيد بسياري در كشور هستند و دكتر بيژن عابديان متخصص درمان سريع بواسير يكي از با تجربه ترين پزشكان بوده و مركزي مجهز در حوزه تخصصي ليزر درماني در تهران را چندين سال است كه راه اندازي كرده اند و ميتوانيد بصورت رايگان از مشاوران اين مجموعه راهنمايي بگيريد.

كش لاستيكي يا رابربند

ديگر روشي كه سريع و سرپايي اين بيماري را درمان مي كند؛ رابربند نام دارد. در اين روش كه سرپايي و تحت بي حسي انجام مي شود، با استفاده از ابزاري مخصوص كش لاستيكي بر پايه هموروئيد بسته مي شود. هدف از اين كار از بين بردن بافت متورم با قطع خون رساني است. با بسته شدن كش لاستيكي خون رساني در بافت هموروئيدي قطع شده و پس از طي چند روز بافت خشك شده و از مقعد دفع مي شود.

معمولاً بيمار در طي درمان درد شديدي را احساس نخواهد كرد، اما در برخي مواقع پس از بسته شدن كش به پايه هموروئيد بيمار دردي را احساس كرده كه با مصرف مسكن كنترل ميشود. همچنين خونريزي پس از درمان و در طي 7 الي 10 روز به خصوص با دفع بافت هموروئيدي طبيعي است.

از مزيت هاي رابربند مي توانيم به اين موارد اشاره كنيم :

-      درمان سريع و فوري

-      سرپايي و بدون نياز به بستري در بيمارستان

-      هزينه مناسب

-      ايمن

از معايب و عوارض رابربند مي توانيم به اين موارد اشاره كنيم :

-      تنها مناسب درمان بواسير داخلي

-      درد

-      احتمال عفونت

-      ممكن است رابربند درمان قطعي نباشد و بيماري عود كند.

اسكلروتراپي

تزريق يا اسكلروتراپي  شامل تزريق دارو به بافت براي درمان سرپايي اين بيماري است. عملكرد اين روش نيز همانند رابربند قطع جريان خونرساني به بافت متورم است. با اين تفاوت كه اين بار ماده اي مخصوص به نام اسكلروزان مستقيماً به بافت تزريق مي شود تا با ايجاد چسبندگي در آن، ديواره سياهرگ متورم شده و گردش خون در يافت متوقف شود.

اسكلروتراپي براي هموروئيد هاي پيشرفت نكرده مناسب است و در همه موارد درمان قطعي نيست. بهتر است در اين مورد پزشك تصميم نهايي را بگيريد. از مزيت هاي اسكلروتراپي مي توانيم به اين موارد اشاره كنيم :

-  درمان سرپايي و بدون نياز به بستري شدن در بيمارستان

-  هزينه مناسب

-  بدون نياز به دوره نقاهت

-درمان ايمن و بدون خطر

- مناسب براي انواع بواسير داخلي و خارجي

-   بدون خطر عفونت

از معايب و عوارض اسكلروتراپي مي توانيم به اين موارد اشاره كنيم :

-    درد از موضع تزريق

-    سر درد

-   لخته شدن خون

-  با احتمال عود مجدد

ايلنا


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : راه هاي درمان سريع و فوري درد بواسير،

ادامه مطلب

تاريخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۳:۱۶:۰۷ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |
خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیونخرید از بانه / قیمت گوشی سامسونگقیمت گوشی آیفون / انجام پروژه متلب / چگونه جذب خود کنیم / قالیشویی در رشت  /سایت ایرونی / عکاسی صنعتی / بازی اندروید  / telegram channel subscribers / چت روم / خدمات گرافیک فیلابی / دستگاه حضور و غیاب / باران چت / سایت پیش بینی و شرط بندی فوتبالترفند بازی انفجار / اخبار جدیدکسب درآمد از بازی حکم آنلاین 


error page
IP: 46.4.6.184 | Domain: sitearia.ir | Server ID: 6100 | Error Code: 502 | Time: 1594453471.826 |

CDN & Security by Arvancloud
صفحه خطا
آی‌پی: 46.4.6.184 | دامنه: sitearia.ir | کد سرور: 6100 | کد خطا: 502 | زمان: 1594453471.826 |

شبکه توزیع محتوا و امنیت ابری: ابر آروان