سلامت و پزشكي

سلامت و پزشكي

<-PostTitle->

 عكس بيرون زدگي بواسير

اصطلاح بيرون زدگي بواسير تنها در مورد هموروئيد داخلي كه پيشرفت كرده، كاربرد دارد. اين نوع بيماري در اثر متورم شدن سياهرگ ها داخل كانال مقعد (ركتوم) ايجاد ميشوند. اين سياهرگ هاي متورم پس از مدتي در اثر اعمال فشار و يا عبور مدفوع به سمت پايين كه همان خروجي مقعد قرار دارد، دچار افتادگي شده و اصطلاح پرولاپس ميشوند. با ادامه اين فرآيند زائده اي گوشتي كه همان سياهرگ است از مقعد بيرون مي زند.

در هموروئيد هاي درجه 2، 3 و 4 اين زائده قابل مشاهده است كه در نوع 4 به هيچ وجه، حتي با فشار دست نيز به داخل بر نمي گردد. اين شرايط مي تواند به شدت دردناك باشد و حتي فرد در دفع مدفوع نيز با مشكل مواجه شود. درمان بواسير بيرون زده سريع و اورژانسي انجام ميشود. در ادامه چند عكس بيرون زدگي بواسير را مشاهده مي كنيد.

 عكس بيرون زدگي بواسير

تصاوير بواسير زنان

آمار هاي ابتلا به اين بيماري نشان داده، زنان به علت شرايط مختلفي كه در طول زندگي تجربه مي كنند، بيشتر در معرض هموروئيد قرار مي گيرند. به طور مثال بواسير در بارداري و زايمان شايع بوده و تغييرات هورموني نيز رابطه اي مستقيم با اين بيماري دارد و خطر بروز آن را افزايش ميدهد.

اما خوب است بدانيد مردان نيز از خطر اين بيماري در امان نيستند. علائمي كه براي هر دو جنس ايجاد ميشود، يكسان است. و مسلماً شكل ظاهري اين بيماري نيز در مردان و زنان تفاوتي ندارد. براي تاييد اين موضوع به اين چندين عكس بواسير زنان و مردان با دقت نگاه كنيد.

عكس بواسير زنان و مردان

عكس بواسير خفيف

قطعاً مشاهده عكس بواسير يا همان عكس هموروئيد ساده ترين راه براي تشخيص اين بيماري است. قبل از هر چيز بگوييم كه منظورمان از واژه خفيف اين است كه بيماري هنوز وارد مراحل پيشرفته (كه در آن اصطلاحاً هموروئيد پرولاپس ميشود.) نشده است. در نتيجه علائم و نشانه هاي ظاهري كه ايجاد مي شوند، نيز خفيف هستند.

در مورد هموروئيد داخلي كه سياهرگ هاي آسيب ديده داخل كانال مقعد قرار دارند. ممكن است بيمار هيچ علامت ظاهري را تجربه نكند و يا حتي درد هم نداشته باشد. در واقع در اين بيماران علائم زماني ظاهر مي شوند كه هموروئيد پرولاپس شده و زائده اي گوشتي از مقعد خارج شود.

در صورت ابتلا به نوع خارجي خفيف نيز ممكن است بيمار تنها علائمي مثل درد داشته باشد و يا اندكي تورم و التهاب در اطراف دريچه مقعد ايجاد شود.

عكس بواسير خفيف

عكس عمل بواسير

عمل جراحي بواسير يا هموروئيد كتومي در مراحل پيشرفته تر اين عارضه انجام ميشود. يعني زماني كه هموروئيد از مقعد خارج شده و يا نوع خارجي متورم شده است. هموروئيدكتومي جراحي پرريسك و دردناكي است كه معمولاً بيماران راضي به انجام آن نمي شوند. در اين روش زائده هموروئيد با عمل جراحي از مقعد خارج شده و بسته به نظر پزشك ممكن است موضع با بخيه بسته شده و يا حتي باز رها شود. در ادامه تصاوير هموروئيد مربوط به عمل اين بيماري را مشاهده مي كنيد.

عكس عمل بواسير

از آنجايي كه عمل جراحي مشكلات عديده اي از جمله درد و خونريزي شديد را به همراه دارد، معمولاً بيماران از انجام آن واهمه دارند. از اين طرفي اين درمان به مدت زمان طولاني براي ترميم زخم نياز داشته و هزينه هاي عمل نيز سنگين تر است. همه اين مشكلات دست به دست هم داده تا امروزه كمتر جراحي مورد توجه باشد.

با ورود ليزر كمتر كسي راضي به انجام جراحي ميشود. ليزر به صورت سرپايي و در كمتر از يك ساعت انجام ميشود و بيمار حين درمان درد و يا خونريزي را احساس نمي كند. در ضمن بعد از عمل جراحي نيز خطر عفونت وجود ندارد. 

منبع : سايت http://drabedian.com/


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : عكس بواسير +عكس هموروئيد+عكس بواسير خفيف+كلينيك عابديان،

ادامه مطلب

تاريخ : ۳ آذر ۱۳۹۹ | ۰۲:۵۱:۵۲ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |
خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر