سلامت و پزشكي

سلامت و پزشكي

<-PostTitle->

شايد براي خيلي از ما پيش آمده باشد كه در دوره اي از زندگي خود دچار درد يا عفونت در ناحيه نشيمنگاهي شويم. اين عارضه مي تواند پيشامدي بسيار ناراحت كننده باشد ، اما امروزه به دليل رشد روز افزون علم پزشكي به طور قطعي قابل درمان است. در پزشكي دردي كه در داخل يا اطراف مقعد و راست روده به طور مزمن احساس مي شود، پروكتالژيا (proctalgia) ناميده مي شود.

 

مشاهده منبع مقاله

 

دلايل شايع درد و عفونت در ناحيه نشيمنگاهي

دلايل بسياري در بوجود آمدن اين عارضه براي يك فرد وجود دارند. در ادامه به بررسي شايع ترين آن ها و راه هاي درمانشان مي پردازيم:

فيستول و آبسه مقعدي

فيستول مقعدي يك كانال كوچك است كه بين انتهاي روده و پوست نزديك به مقعد ايجاد مي شود. اين عارضه معمولاً به دليل جمع شدن چرك و عفونت ايجاد مي شود.

علائم فيستول مقعدي يا آبسه مي تواند شامل موارد زير باشد:

دردي مزمن كه ممكن است حتي هنگام نشستن بدتر شود
ترك هاي ناهنجار پوستي در اطراف مقعد
خروج چرك يا خون از بدن
تورم و قرمزي در اطراف مقعد
احساس سوزش و گرماي شديد در ناحيه مقعد

در صورت تجمع چرك ها، اگر آبسه به مرحله حاد نرسيده باشد ، پزشك عمومي ممكن است آنتي بيوتيك تجويز كند. اگر چرك و عفونت در ناحيه مقعدي پيشرفت كند، ممكن است نياز به تخليه چرك ها توسط متخصص در بيمارستان داشته باشد. كه اين عمل تحت بيهوشي عمومي (در حالي كه خواب هستيد) انجام مي شود.

اگر ايجاد آبسه منجر به فيستول شود، نواحي عفوني به خودي خود درمان نميابند و حتما بايد به پزشك متخصص مراجعه كنيد.

براي اطلاعات كاملتر از روش هاي تشخيص علائم و درمان فيستول مقعدي بدون جراحي در ادامه اين مقاله با ما همراه باشيد.

روش هاي تشخيص علائم و درمان فيستول مقعدي بدون جراحي

از ديدن پزشك عمومي جهت مطرح كردن بيماري خود خجالت نكشيد. زيرا هر چه زودتر به فيستول مقعدي رسيدگي كنيد، ممكن است ديگر نيازي به انجام جراحي و تحمل درد نداشته باشيد. درد مقعدي يك مشكل شايع است كه پزشكان به مواجه شدن با آن عادت كردند. پزشك عمومي سعي مي كند مشكل را حل كند و به شما مشاوره درماني دهد.

آنها احتمالاً از شما ميخواهند كه ناحيه مقعد شما را ديده و بررسي كنند. به اين عمل معاينه مقعدي گفته مي شود (به اين صورت كه انگشت خود را در حالي كه دستكش به دست دارند به آرامي وارد دريچه مقعد شما مي كنند) تا از نظر وجود ناهنجاري بررسي كنند.

اگر بلافاصله پس از انجام اين كار علت مشخص نشود، شما را براي مشاوره و آزمايشات بيشتر به يك متخصص ارجاع مي دهند.


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : فيستول مقعدي، درمان فيستول، ليزر فيستول،

ادامه مطلب

تاريخ : ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۰:۱۰ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |

<-PostTitle->

بواسير يا  بيماري هموروئيد واريسي شدن يا به زبان عامه گشاد شدن سياهرگ ها در داخل كانال مقعد (ركتوم) و يا خارج از آن و بر روي دريچه مقعدي است. مقعد داراي تعداد زيادي پايانه عصبي است، بنابراين با هر نوع آسيبي مثل بيماري هموروئيد به شدت ملتهب و دردناك ميشود.

 

صريحاً بگوييم كه، اگر مي خواهيد خيلي سريع از شر اين بيماري خلاص شويد، و هزينه و زمان خود را هدر ندهيد، قيد درمانهاي موقتي مثل روشهاي خانگي را بزنيد و مستقيماً به سراغ روش قطعي درمان برويد.

 

اگر در رابطه با روشهاي اين درمان تحقيق كرده و از بيماران ديگر و يا پزشك خود سوال كرده باشيد، حتما مي دانيد كه بهترين روش كه همه بر آن اتفاق نظر دارند؛ درمان بواسير با ليزر است. اگر مي خواهيد اطلاعات مفيد و بيشتري در مورد ليزر بواسير و يا يافتن يك متخصص با تجربه در اين زمينه داشته باشيد، تا انتهاي اين مطلب همراه ما باشيد.

 

عمل ليزر هموروئيد چيست؟

 

همان طور كه ذكر كرديم، هموروئيد متورم شدن سياهرگ هاي مقعد است كه موجب ميشود در طولاني مدت زائده هايي گوشتي از مقعد خارج شوند. متاسفانه هيچ روشي براي برگشت اين سياهرگ ها به حالت اوليه وجود ندارد. پس تنها راهي كه مي ماند، قطع كردن و يا جدا كردن آن با جراحي است.

 

درمان ليزري اين بيماري، يعني به جاي اينكه پزشك با تيغ جراحي اين زائده را از بين ببرد، از قدرت ليزر براي برش استفاده مي كند. با اين كار آسيب كمتري به موضع جراحي وارد ميشود. درد و خونريزي كه در اثر تماس تيغ با پوست ايجاد ميشود، نيز ناپديد خواهد شد. اگر اين ويژگي ها را به قطعي بودن درمان و سريع و سرپايي بودن آن اضافه كنيد، خود شما هم نتيجه مي گيريد كه بهترين روش درمان، با ليزر است.

 

آيا انتخاب پزشك تاثيري در نتيجه درمان ليزري دارد؟

پاسخ مسلماً مثبت است. انتخاب پزشكي كه تخصص و تسلط كامل بر بيماري و نحوه درمان آن دارد، نه تنها در مورد بواسير، بلكه در رابطه با درمان هر نوع عارضه اي ضروري است.

 

توجه داشته باشيد كه هموروئيد در ناحيه اي بسيار حساس واقع شده است و هر نوع اشتباهي در درمان ميتواند آن را تحت تاثير قرار دهد. به طور مثال يكي از شايع ترين مشكلاتي كه بيماران پس از درمان هموروئيد از آن شكايت دارند، بي اختياري در كنترل گاز روده و مدفوع است. اگر دكتر بواسير در طي جراحي، آسيبي به عضله مقعدي (اسفنكتر مقعد) وارد كند. احتمال بي اختياري وجود دارد.

 

از طرفي ديگر كار با اشعه ليزر به جز تخصص پزشكي نيازمند تخصصي ويژه و تجربه است. اگر پزشك شما به خوبي با نحوه كار با دستگاه ليزر آشنايي نداشته باشد، ايجاد عوارض ديگر دور از انتظار نيست.

 

اما نتايج اين درمان به اثبات رسانده است كه اگر براي درمان ليزري به جراح يا پزشك متخصص هموروئيد مراجعه كنيد، احتمال عود مجدد بيماري و عوارض بعدي آن كمتر از 2% است.

 

براي درمان بواسير به چه پزشكي مراجعه كنيم؟

براي درمان هموروئيد مي توانيد ابتدا از پزشك عمومي كمك بگيريد. پس از تشخيص بيماري، مي توانيد به پزشك متخصص بيماريهاي گوارشي و يا متخصص جراحي عمومي مراجعه كنيد.

 

بهترين دكتر بواسير در تهران

بهترين دكتر متخصص براي جراحي بواسير با ليزر، پزشكي است كه همزمان با تخصص، تجربه كافي را نيز داشته باشد. دكتر بيژن عابديان دكتر متخصص هموروئيد در تهران است. دكتر عابديان عضو هيئت علمي دانشگاه و داراي بورد تخصصي جراحي است و با سالها تجربه در زمينه درمان بيماريها نشيمنگاهي از جمله درمان كيست مويي، بواسير، شقاق و درمان فيستول با ليزر به يك متخصص مجرب و درجه يك تبديل شده است.

 

دكتر عابديان در طول يك ماه 100 ها مورد بيمار مبتلا به هموروئيد را معاينه و درمان مي كند و اين خود ضمانتي بر تجربه عملي اين دكتر بواسير است.

drabedian.com


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : ،

ادامه مطلب

تاريخ : ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ | ۰۲:۳۲:۲۹ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |

<-PostTitle->

در صورت عدم مصرف فيبر كافي و همچنين آب، يبوست ايجاد مي شود كه يكي از مشكلات گوارشي محسوب مي شود. (فيبر نوعي كربوهيدرات است و بيشتر در سبزيجات، غلات و آجيل وجود دارد)

در اثر دفع مدفوع سخت و خشك (يبوست)، پارگي و شكاف هايي در اطراف مقعد ايجاد مي شود كه شقاق مقعدي نام دارد. شقاق يا فيشر باعث خونريزي (رنگ خون قرمز روشن است) از مقعد مي شود و درد زيادي را در هنگام دفع مدفوع به همراه دارد و براي درمان آن بايد هرچه زودتر اقدام كرد.

اگر خونريزي بسيار شديد باشد منجر به كم خوني مي‌شود. شقاق مزمن بايد فورا درمان شود زيرا در صورت عدم درمان مي تواند عوارض زيادي به دنبال داشته باشد. عمل جراحي شقاق با ليزر، تنها روشي است كه بدون درد و خونريزي انجام شده و معمولا نتايج موفقيت آميزي را به دنبال دارد.

 

ليزر درماني بيماري هاي مقعدي به دليل حساسيت زياد اين ناحيه، نيازمند دقت بالا و تبحر پزشك است. كلينيك پايتخت يكي از بهترين مراكز ارائه دهنده خدمات ليزر عارضه هاي نشيمنگاهي در تهران است و همواره آماده ارائه بهترين خدمات به شما بيماران عزيز مي باشد.

انواع عمل شقاق

روش درمان بايد به درستي انتخاب شود، زيرا عمل هاي جراحي ممكن است عوارض زيادي را به همراه داشته باشد. امروزه روش هاي نوين مانند ليزر جاي خود را به روش هاي سنتي داده است و علاوه بر اينكه عوارضي به دنبال ندارد، روشي قطعي است. در ادامه به معرفي انواع روش هاي درمان شقاق پرداخته ايم. اما براي انتخاب بهترين روش درمان حتما با پزشك مشورت كنيد تا بر اساس شرايط پيشرفت بيماري بهترين روش انتخاب شود.

ليزر 

قطعي ترين روش براي درمان شقاق است. در اين روش اشعه ي ليزر به بافت بيماري تابيده مي شود و با ايجاد گرما كمك مي كند تا اين بافت از بين برود. مانند عمل جراحي نياز به بيهوشي ندارد؛ بنابراين بيمار عوارض داروهاي بيهوشي را تحمل نميكند و درمان فقط در چند ساعت انجام ميشود. 

كلينيك پايتخت يكي از قديمي ترين مراكز ليزر درماني بيماريهاي نشيمنگاه در تهران است كه با داشتن كادر مجرب و پزشكان حرفه اي، بهترين خدمات را به بيماران ارائه مي دهد. روش نوين ليزر را اكثريت پزشكان پيشنهاد مي دهند زيرا امكان برگشت بيماري در آن بسيار پايين است. 

برخي افراد اين باور غلط را دارند كه پس از درمان با ليزر بي اختياري مدفوع ايجاد مي شود اما اين باور كاملا غلط است زيرا در جراحي اين امكان وجود دارد نه در روش درمان با ليزر.

اسفنكتروتومي باز

برشي در عضلات اسفنكتر مقعد ايجاد مي شود تا فشار از روي اين ناحيه برداشته شود و شقاق مقعدي بهبود يابد. زماني كه اين برش ايجاد مي شود انقباض عضلات كاهش يافته و به شقاق اين امكان را ميدهد كه بهبود يابد. در اين روش برش ايجاد شده باز مي ماند.

اسفنكتروتومي بسته 

مانند روش اسفنكتروتومي باز در اطراف مقعد برش ايجاد مي شود اما قسمتي از برش ايجاد شده بخيه ميخورد. 

فلپ پيشرفته

در اين روش بخشي از قسمت سالم مقعد را به قسمت آسيب ديده پيوند ميزنند؛ بنابراين امكان بي اختياري مدفوع بسيار بالا است. دوره ي نقاهت در اين روش طولاني است و مراقبت بعد از عمل بسيار مهم است زيرا در صورت عدم مراقبت صحيح بيماري مجدد باز مي گردد. 

فيشركتومي

در اين روش قسمت آسيب ديده ي عضله ي مقعد (جايي كه شكاف ايجاد شده) توسط چاقوي جراحي حذف مي شود تا بصورت خود به خود ترميم شود. امكان برگشت بيماري در اين روش وجود دارد و مراقبت هاي بعد از عمل بسيار سخت است و به بيمار يك رژيم غذايي مخصوص داده مي شود تا از بروز مجدد يبوست جلوگيري شود.

عمل جراحي معايب زيادي دارد كه شامل موارد زير است:

  • دوره ي نقاهت طولاني است و حدود شش هفته زمان ميبرد.
  • نيازمند رژيم غذايي مخصوص بعد از عمل است زيرا در صورت عدم مصرف فيبر و مايعات امكان ايجاد يبوست و بازگشت بيماري وجود دارد.
  • نيازمند مراقبت بعد از عمل است زيرا در صورت عدم مراقبت درست ساير مشكلات مانند عفونت ايجاد مي شود.
  • جاي زخم باقي مي ماند و ظاهري زشت ايجاد ميكند.
  • به دليل درد پس از عمل بيمار نيازمند مصرف مسكن است.
  • عدم امكان فعاليت هاي فيزيكي كه در اين صورت بيمار از كار و شغل خود عقب مي ماند.
  • احتمال بي اختياري در دفع مدفوع و گاز در عمل جراحي به دليل ايجاد آسيب در عضلات اسفنكتر بسيار بالا است.

برخي افراد بر اين باورند كه بوتاكس براي شقاق نوعي درمان محسوب مي شود. بوتاكس براي شقاق درمان موقتي محسوب مي شود و فقط درد را تا مدتي مانند درمان هاي خانگي و مصرف دارو كاهش ميدهد.

بوتاكس را بايد بعد از عمل جراحي براي كاهش عوارض ناشي از جراحي استفاده كرد زيرا عوارض بعد از عمل را تا حد چشمگيري كاهش ميدهد و كمك مي كند تا بيمار متحمل درد كمتري شود. اما ناگفته نماند كه اين روش هم مشكلات خود را به دنبال دارد.

بايد دقت داشت كه شقاق يا فيشر را نميتوان در خانه درمان كرد زيرا درمان هاي خانگي و استفاده از پماد و دارو فقط علائم بيماري را كاهش ميدهند و نبايد آن را جزء روش هاي درمان قطعي به حساب آورد. در ادامه برخي راهكارها وجود دارند كه تا حدودي درد را كاهش مي دهند. به عنوان مثال نشستن در وان آب گرم (حمام سيتز) درد و التهاب را تا حد زيادي كاهش ميدهد. يا استفاده از برخي پمادها و داروهاي موضعي باعث مي شود كه حساسيت و التهاب زخم كاهش يابد.

 

منبع


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : بيماري شقاق، شقاق مقعدي، درمان شقاق،

ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ | ۰۸:۵۳:۳۵ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |
خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیونخرید از بانه / قیمت گوشی سامسونگقیمت گوشی آیفون / انجام پروژه متلب / چگونه جذب خود کنیم / قالیشویی در رشت  /سایت ایرونی / عکاسی صنعتی / بازی اندروید  / telegram channel subscribers / چت روم / خدمات گرافیک فیلابی / دستگاه حضور و غیاب / باران چت / سایت پیش بینی و شرط بندی فوتبالترفند بازی انفجار / اخبار جدیدکسب درآمد از بازی حکم آنلاین