سلامت و پزشكي

سلامت و پزشكي

<-PostTitle->

بيماري بواسير يا هموروئيد بيماري مقعدي يا نشيمنگاهي است و آمارها از شيوع 75% اين بيماري در ميان جوامع پيشرفته خبر مي دهند. اين ميزان از شيوع بيماري نگران كننده است، زيرا با وجود آنكه هموروئيد بيماري كشنده اي نيست، اما علائم آزار دهنده آن، زندگي فرد را به شدت تحت تاثير قرار مي دهد.

هموروئيد در بدن همه افراد وجود دارد، در واقع هموروئيدها بالشتك‌هايي پر خون هستند، كه از شبكه‌هاي وريدي يا سياهرگ ها تشكيل شده اند. اين شبكه وزيدي هم در داخل كانال مقعد و هم در خارج از آن در نزديكي عضله اسفنكتر خارجي قرار دارند و وظيفه آنها كمك به دفع مدفوع مي باشد.

در صورتي كه به هر دليلي اين بالشتك ها تحت فشار قرار گيرند، وريد ها يا سياهرگ ها متورم مي شوند و اين بيماري ايجاد مي شود. در صورتي كه اين سياهرگ هاي آسيب ديده در داخل كانال مقعد باشند، بواسير از نوع داخلي و در صورتي كه عروق خارج مقعد دچار التهاب و تورم شود، بواسير خارجي است. علائم بواسير شامل خونريزي، خارش، درد شديد، عفونت و التهاب است. چند روش براي سريع، قطعي و فوري بيماري بواسير به اين شرح است:

درمان با ليزر

 نتايج درمان اين بيماري با ليزر،به اثبات رسانده است كه بهترين و قطعي ترين روش است. زيرا بيش از 98% از بيماران از نتيجه رضايت كامل داشته اند. براي درمان قطعي اين بيماري لازم است، موضع متورم و عروق بواسيري به طور كامل از مقعد خارج شوند. در اين روش به جاي استفاده از تيغ جراحي از اشعه ليزر براي برش و قطع ناحيه آسيب ديده استفاده مي شود. از آنجايي كه ليزر انتهاي اعصاب آسيب ديده را ترميم مي كند، بيمار برخلاف روشهاي جراحي درد شديد و يا خونريزي سنگيني را تجربه نخواهد كرد. از طرفي ديگر با ليزر بافت بيشتري از بواسير از بين مي رود، در نتيجه احتمال عود مكرر نيز وجود ندارد.

ليزر به عنوان روش سريع و فوري نيز شناخته شده است، زيرا كه درماني سرپايي بوده و معمولاً در كمتر از نيم ساعت انجام مي شود. همچنين ليزر به سرعت بافت آسيب ديده را ترميم خواهد نمود و دوره نقاهت را حداقل به يك سوم كاهش مي دهد.

ليزر عوارضي را به همراه ندارد، اما از مزاياي آن مي توانيم به اين موارد اشاره كنيم :

-      درمان سريع و سرپايي

-      بدون خونريزي يا احساس درد

-      كاهش خطر عفونت و التهاب

-      درمان قطعي

-      مناسب براي انواع بواسير داخلي و خارجي

-      ايمن و بدون خطر

-      هزينه مناسب

مراكز درماني هموروئيد بسياري در كشور هستند و دكتر بيژن عابديان متخصص درمان سريع بواسير يكي از با تجربه ترين پزشكان بوده و مركزي مجهز در حوزه تخصصي ليزر درماني در تهران را چندين سال است كه راه اندازي كرده اند و ميتوانيد بصورت رايگان از مشاوران اين مجموعه راهنمايي بگيريد.

كش لاستيكي يا رابربند

ديگر روشي كه سريع و سرپايي اين بيماري را درمان مي كند؛ رابربند نام دارد. در اين روش كه سرپايي و تحت بي حسي انجام مي شود، با استفاده از ابزاري مخصوص كش لاستيكي بر پايه هموروئيد بسته مي شود. هدف از اين كار از بين بردن بافت متورم با قطع خون رساني است. با بسته شدن كش لاستيكي خون رساني در بافت هموروئيدي قطع شده و پس از طي چند روز بافت خشك شده و از مقعد دفع مي شود.

معمولاً بيمار در طي درمان درد شديدي را احساس نخواهد كرد، اما در برخي مواقع پس از بسته شدن كش به پايه هموروئيد بيمار دردي را احساس كرده كه با مصرف مسكن كنترل ميشود. همچنين خونريزي پس از درمان و در طي 7 الي 10 روز به خصوص با دفع بافت هموروئيدي طبيعي است.

از مزيت هاي رابربند مي توانيم به اين موارد اشاره كنيم :

-      درمان سريع و فوري

-      سرپايي و بدون نياز به بستري در بيمارستان

-      هزينه مناسب

-      ايمن

از معايب و عوارض رابربند مي توانيم به اين موارد اشاره كنيم :

-      تنها مناسب درمان بواسير داخلي

-      درد

-      احتمال عفونت

-      ممكن است رابربند درمان قطعي نباشد و بيماري عود كند.

اسكلروتراپي

تزريق يا اسكلروتراپي  شامل تزريق دارو به بافت براي درمان سرپايي اين بيماري است. عملكرد اين روش نيز همانند رابربند قطع جريان خونرساني به بافت متورم است. با اين تفاوت كه اين بار ماده اي مخصوص به نام اسكلروزان مستقيماً به بافت تزريق مي شود تا با ايجاد چسبندگي در آن، ديواره سياهرگ متورم شده و گردش خون در يافت متوقف شود.

اسكلروتراپي براي هموروئيد هاي پيشرفت نكرده مناسب است و در همه موارد درمان قطعي نيست. بهتر است در اين مورد پزشك تصميم نهايي را بگيريد. از مزيت هاي اسكلروتراپي مي توانيم به اين موارد اشاره كنيم :

-  درمان سرپايي و بدون نياز به بستري شدن در بيمارستان

-  هزينه مناسب

-  بدون نياز به دوره نقاهت

-درمان ايمن و بدون خطر

- مناسب براي انواع بواسير داخلي و خارجي

-   بدون خطر عفونت

از معايب و عوارض اسكلروتراپي مي توانيم به اين موارد اشاره كنيم :

-    درد از موضع تزريق

-    سر درد

-   لخته شدن خون

-  با احتمال عود مجدد

ايلنا


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : راه هاي درمان سريع و فوري درد بواسير،

ادامه مطلب

تاريخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۳:۱۶:۰۷ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |
خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیونخرید از بانه / قیمت گوشی سامسونگقیمت گوشی آیفون / انجام پروژه متلب / چگونه جذب خود کنیم / قالیشویی در رشت  /سایت ایرونی / عکاسی صنعتی / بازی اندروید  / telegram channel subscribers / چت روم / خدمات گرافیک فیلابی / دستگاه حضور و غیاب / باران چت / سایت پیش بینی و شرط بندی فوتبالترفند بازی انفجار / اخبار جدیدکسب درآمد از بازی حکم آنلاین