سلامت و پزشكي

سلامت و پزشكي

<-PostTitle->

 

فيستول مقعد به دليل سادگي يا پيچيده بودن وابسته به جايي كه قرار گرفته است و همچنين تقرب آن به محل دريچه‌هاي كانال مقعد به 5 دسته تقسيم مي‌شود كه عبارتند از:

  • فيستول اكسترا اسفنكتريك (Extrasphincteric): از راست روده (بخشي از روده‌ي بزرگ) شروع و به جهت معطوف و توسط عضله‌ي لواتور آني كف لگن به پوست نواحي مقعد باز مي‌شود. دقت داشته باشيد كه اين نوع فيستول از خطوط دندانه دار (كه غدد مقعد در آن جاي كرفته اند) پديد مي‌آيد كه احتمال دارد از بيماري كرون يا يك بيماري التهابي مثل آپانديس و يا آبسه نشات گرفته باشد.
  • فيستول سوپر اسفنكتريك ( Suprasphincteric ): از ميان عضلات اسفنكتر داخلي و خارجي شروع مي شود و به جهت بالا سوق پيدا كرده و پيشزفت مي كند و از عضلات پوبوركتاليسرد شده و در تقريبا در يك اينچي خروجي مقعد به پوست باز مي‌شود. امكان پديدار شدن اين نوع فيستول ۲۰ درصد مي باشد.
  • فيستول ترانس اسفنكتريك ( Transphincteric ): ميان عضلات دريچه‌ي داخلي و خارجي و يا پشت مقعد آغاز و از عضله‌ي اسفنكتر خارجي رد شده و در فاصله‌‌ي يك اينچي و يا فاصله اي بيشتر از پوست نواحي مقعد به بيرون مي رود. احتمال پديدار شدن اين فيستول ۲۰ تا ۲۵ درصد مي باشد كه به خاطر فرمت ظاهري آن كه امكان دارد شبيه ‘U’ باشد، اين نوع فيستول را با نام فيستول نعل اسبي هم مي شناسند.
  • فيستول اينتر اسفنكتريك ( Intersphincteric ):در ميان عضلات اسفنكتر داخلي و خارجي شروع شده و با گذر كردن از عضله اسفنكتر داخلي از ناحيه بسيار نزديك به مقعد به بيرون مي رود. و جزو متداولترين نوع فيستول مقعدي به شمار مي آيد كه امكان مبتلا شدن به آن بين ۵۵ تا ۷۰ درصد مي باشد.ز
  • فيستول زيرمخاطي: اين فيستول به شكل سطحي از زير مخاط رد مي شود. اين كانال مي‌تواند سبب به وجود آمدن نشانه هاي آزاردهنده اي مثل مشكلات پوستي و سوزش پوست، درد، التهاب و نيز در بعضي از افراد نشانه هاي ديگري مثل خونريزي و ترشح در زمان عبور مدفوع شود.

نشانه هاي بروز فيستول وابسته به دليل اين بيماري و ساير مسائل متغير است. درمان اين بيماري اغلب به گونه اي است كه به خاطر صدمه اي كه بافت رسانده است بايستي لزوما جراحي شود تا بتوان با عفونت آن مقابله كرد و آن را ترميم نمود.

 

كلينيك مهنا


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : كلينيك مهنا،

ادامه مطلب

تاريخ : ۳۰ آبان ۱۳۹۷ | ۰۴:۴۹:۳۵ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |
خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیونخرید از بانه / قیمت گوشی سامسونگقیمت گوشی آیفون / انجام پروژه متلب / چگونه جذب خود کنیم / قالیشویی در رشت  /سایت ایرونی / عکاسی صنعتی / بازی اندروید  / telegram channel subscribers / چت روم / خدمات گرافیک فیلابی / دستگاه حضور و غیاب / باران چت / سایت پیش بینی و شرط بندی فوتبالترفند بازی انفجار / اخبار جدیدکسب درآمد از بازی حکم آنلاین