سلامت و پزشكي

سلامت و پزشكي

<-PostTitle->

بيماري بواسير يا هموروئيد بيماري مقعدي يا نشيمنگاهي است. اين بيماري دردناك و آزار دهنده  بوده ممكن است بيمار خونريزي از مقعد داشته  و يا دچار خارش و سوزش مقعد شود.

هموروئيد يا بواسير چيست؟

بواسير به طور كلي متورم شدن و كشيدگي سياهرگ ها يا شبكه اي از عروق به نام هموروئيد است كه مي تواند موضعي متورمي را در كانال مقعد و يا خارج از آن پديد آورد. عامل اصلي اين بيماري وارد شدن فشار بيش از اندازه به مقعد است. اين فشار مي تواند در اثر هر عاملي ايجاد شود. عمدتاً اين بيماري محصول يبوست مزمن، رابطه جنسي مقعدي، زايمان، بارداري، كهولت سن و يا جابه جايي اشياء سنگين است، اما هر عامل ديگري نيز مي تواند در ايجاد اين بيماري نقش داشته باشد.

روش هاي درمان

بواسير با راهكارهاي مختلفي از جمله  رابربند، اسكلروتراپي، جراحي، دارو و ... درمان مي شود. اما هيچ يك از اين روشها به اندازه ليزر موثر نبوده و نمي تواند بيماري را بدون ايجاد هر نوع عارضه اي مي باشد. از آنجايي كه اين بيماري مشكل بسياري از افراد جامعه بوده و معمولاً بيماران در انتخاب روش درست ترديد دارند، تصميم گرفتيم در اين باره مقاله اي را منتشر كنيم تا شما را با تمام نكات و جزئيات مربوط به اين درمان و مزاياي آن نسبت به ديگر روشهاي آشنا نماييم، پس با ما همراه باشيد

عمل جراحي ليزر بواسير چيست؟

اين روش در مطب پزشك و سرپايي صورت مي گيرد بنابراين چه قبل و چه بعد از عمل نيازي به بستري در بيمارستان ندارد. در واقع عمل جراحي و درمان خونريزي بواسير (هموروئيد) با ليزر بصورت سرپايي است. همچنين قبل از  ليزر هموروئيد نياز به مراقبت خاصي نخواهد بود.

 

براي شروع عمل بيمار به روي شكم دراز كشيده و براي كاهش استرس به بيمار بي حسي تزريق مي شود. فرايند عمل در كمتر از يك ساعت انجام شده و پس از آن معمولاً موضع بخيه زده نمي شود. ميزان درد و خونريزي بيمار در طي عمل بسيار كم است. پس از انجام ليزر بيمار مي تواند به محيط كار يا منزل باز گردد، اما بهتر است رانندگي نكند و يك نفر همراه داشته باشد. دوره نقاهت اين درمان كوتاه بوده و معمولاً جاي زخم در طي چند روز و به سرعت بهبود مي يابد.

اما جراحي بواسير با ليزر چگونه انجام مي شود؟ همان طور كه توضيح داديم، بواسير متورم شدن سياهرگ ها و كشيدگي آن است. در صورتي كه بيمار نسبت به درمان بي توجه باشد، به تدريج اين سياهرگ دچار افتادگي شده و حتي ممكن است از مقعد نيز خارج شود. در اين صورت لازم است اين بافت به طور كامل حذف شود. اما در صورتي كه بيماري در مراحل ابتدايي باشد، درمان ساده تر انجام ميگيرد. به طور كلي دو نوع ليزر وجود دارد:

ليزر مادون قرمز

ليزر مادون قرمز يا IRC نوع ضعيف تري از ليزر است كه بافت را برش نمي دهد. اين نوع ليزر توسط پروب مخصوص بر روي موضع و بر روي رگ بالاي هموروئيد تابيده مي شود. اين اشعه موجب انقباض و انبساط رگ شده تا در نهايت مسير خونرساني به سياهرگ قطع شود. در نتيجه اين امر بافت بواسيري خشك شده و در طي چند روز از بين مي رود.

ليزر CO2

ليزر CO2 از تركيب گاز CO2 و جريان الكتريكي به دست مي آيد. اين اشعه قدرت مند، مي تواند موضع بواسيري را بدون خطر برش داده و جدا كند و جايگزين مناسبي براي تيغ جراحي باشد. پرتوهاي ليزر كوتاه بوده و پزشك مي تواند به راحتي موضع را مشاهده نمايد، در نتيجه احتمال خطا و يا آسيب به نواحي اطراف وجود ندارد.

يكي از خصوصيات ليزر ترميم همزمان اعصاب و رگ هاي آسيب ديده با برش موضع است. از طرفي ديگر اشعه ليزر موضع را ضد عفوني كرده و از عفونت پيشگيري مي نمايد از مزاياي درمان بواسير با ليزر نسبت به ديگر روشها مي توانيم به اين موارد اشاره كنيم:

 • عمل با ليزر بدون احساس درد يا خونريزي انجام ميشود.
 • ليزر درماني سرپايي و سريع و محدوديت هاي بستري در بيمارستان را ندارد.
 • نيازي به بيهوشي ندارد، در نتيجه مناسب براي بيماراني است كه به هر دليلي نمي توانند بيهوشي دريافت كنند.
 • اين درمان جاي زخم هاي آزار دهنده اي به جاي نميگذارد.
 • ليزر سرعت بهبودي را افزايش مي دهد.
 • ليزر به بافت هاي اطراف به خصوص اسفنكتر آسيبي وارد نكرده و خطراتي مثل بي اختياري را به همراه ندارد.
 • اين درمان روشي قطعي بوده و موجب ميشود، براي هميشه از اين بيماري آزار دهنده خلاص شويد.
 • در مقايسه با سايرين از هزينه مناسب تري برخوردار است.

مراقبت هاي بعد از عمل ليزر بواسير

رعايت مراقبت هاي بعد از عمل ليزر مي تواند به تسريع روند درمان و پيشگيري از عود مجدد بيماري كمك كند. اين مراقبت ها به اين شرح است:

 • حداقل 30 دقيقه در طول روز ورزش كنيد.
 • در صورتي كه بعد از عمل دردي را احساس مي كنيد، مي توانيد از داروهاي مسكن فاقد كدئين استفاده كنيد. كدئين خود مي تواند عاملي براي يبوست باشد.
 • از زياد نشستن و به مدت طولاني ايستادن بپرهيزيد.
 • در صورتي كه بعد از درمان همچنان مبتلا به يبوست هستيد، با مشورت پزشك از مكمل هاي فيبر مثل پسيليوم استفاده كنيد.
 • لازم است هر چند روز يكبار به پزشك مراجعه كنيد؛ تا فرايند درمان و بهبودي مورد بررسي قرار گيرد.
 • مصرف داروهاي تجويزي پزشك را فراموش نكنيد.
 • از زخم خود مراقبت كنيد. لباس هاي تنگ با الياف مصنوعي نپوشيد. از نشستن بر روي سطوح سخت بپرهيزيد.
 • وزن خود را كاهش دهيد.
 • مصرف الكل و سيگار را قطع كنيد.

رژيم غذايي

 • رژيم غذايي بعد از درمان بايد ساده باشد، مي توانيد تا چند روز از غذاهاي مايع مانند انواع سوپ هاي رقيق استفاده كنيد.
 • مصرف انواع خوراكي هاي فيبر دار را در رژيم غذايي خود قرار دهيد. خوراكي هاي داراي فيبر حجم مدفوع را افزايش داده و به درمان يبوست كمك مي كنند. براي اين منظور بايد مصرف انواع ميوه ها، سبزيجات و غلات را در رژيم غذايي خود قرار دهيد.
 • مصرف غذاهاي تند و شور را به حداقل كاهش دهيد.
 • مصرف روزانه 8 ليوان آب در طول روز الزامي است.

منبع : مقاله بررسي دلايل انتخاب ليزر براي درمان هموروئيد، سايت خبري فردا


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : ،

ادامه مطلب

تاريخ : ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۶:۱۳:۲۲ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |

<-PostTitle->

بيماري هاي مقعد را نمي توان جزء عارضه هاي پرخطر يا كشنده دانست، اما ناراحتي هايي كه به موجب اينگونه بيماري ها بروز پيدا مي كنند، به شدت كيفيت زندگي بيمار را تحت تاثير خود قرار خواهند داد. علائمي كه اين عارضه ها ايجاد مي كنند شامل درد و خونريزي، خارش و سوزش در ناحيه نشيمنگاهي است و معمولا در بيشتر آنها اين علائم مشابه است. بنابراين در صورت مشاهده چنين نشانه هايي حتما به پزشك متخصص مراجعه كنيد و تشخيص قطعي را به عهده پزشك بگذاريد. 

روش هاي گوناگوني براي درمان اين عارضه ها وجود دارد كه با توجه به نوع و شدت بيماري شما، دكتر يكي از اين روش ها را پيشنهاد مي دهد.

درمان كلينيك يكي از مراكز ارائه دهنده خدمات ليزر درمان بواسير ، شقاق، فيستول و كيست مويي با ليزر و تحت نظر پزشكان متخصص است كه سابقه درخشاني در اين زمينه داشته و با استفاده از بروزترين روش هاي درماني و تجهيزات نوين و استفاده از روش ليزر درماني در اين مجموعه كاملا موفقيت آميز و بدون بازگشت انجام شده است.

در ادامه به بررسي بيماري هموروئيد و روش هاي درمان آن مي پردازيم:

بيماري هموروئيد يا بواسير چيست؟

از شايع ترين عارضه هاي نشيمنگاهي است كه افراد زيادي در سنين مختلف به آن مبتلا مي شوند. اين عارضه مقعدي مي تواند بسيار آزار دهنده و دردناك باشد و زندگي فرد را به شدت تحت تاثير قرار دهد. بواسير يا هموروئيد همان تورم و واريسي شدن رگ هاي ناحيه مقعد و انتهاي راست روده است كه در دو نوع هموروئيد خارجي (بيرون از مقعد) و هموروئيد داخلي (داخل مقعد) ايجاد مي شود.

در صورتي كه يك لخته خون در عروق بواسير خارجي ايجاد شود به آن بواسير ترومبوزه گفته مي شود كه منجر به ايجاد التهاب و حالتي دردناك خواهد شد. همچنين احتمال مشاهده خونريزي در اين نوع هموروئيد نيز افزايش مي يابد.

انواع درجات بواسير 

در چهار درجه مختلف بوجود مي آيد كه در درجه ۱ و ۲ عروق متورم از مقعد خارج نمي شوند اما در درجه ۳ و ۴ كه اصطلاحا به آن بواسير بيرون زده يا پرولاپس هم مي گويند، عروق بواسيري از مقعد بيرون مي زنند.

البته در مواقعي ممكن است بواسير خوني و ترومبوزه با يكديگر اشتباه گرفته شوند. بواسير خوني در هر دو نوع داخلي و خارجي مي تواند ايجاد شود. اين عارضه باعث خونريزي زياد شده و در صورتيكه به موقع درمان نشود منجر به ايجاد ضعف و كم خوني خواهد شد.

يكي از اصلي ترين دلايل بروز اين بيماري را ايجاد فشار بيش از حد در ناحيه آنال عنوان كرده اند. عوامل مختلفي مي توانند باعث ايجاد فشار در ناحيه مقعد شوند كه برخي از آنها شامل بارداري و زايمان در زنان، برقراري رابطه مقعدي، خشكي مدفوع، زور زدن زياد هنگام اجابت مزاج و نشستن هاي طولاني و عدم تحرك كافي است.

علائم و نشانه هاي بواسير يا هموروئيد بسته به نوع و شدت پيشرفت بيماري مي تواند در افراد گوناگون، متفاوت باشد. علائم شاخص اين عارضه شامل احساس دفع ناكامل مدفوع، درد در مقعد ، خارش و سوزش، خونريزي يا مشاهده خون در مدفوع و برآمدگي و زائده هايي در ناحيه مقعد است. در نظر داشته باشيد كه مشاهده چنين علائمي صرفا به معني ابتلا به بواسير نيست و براي بررسي بيشتر بايد حتما به دكتر مراجعه كنيد.

 

ادامه مطلب در دكتر مجازي


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : درمان بواسير، درمان هموروئيد، درمان سريع بواسير، درمان هموروئيد با ليزر،

ادامه مطلب

تاريخ : ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۹:۵۱ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |

<-PostTitle->

بواسير يا هموروئيد در نتيجه نشستن هاي طولاني مدت و زور زدن هنگام اجابت مزاج و يبوست ايجاد مي شود.

5e5bb996c4a08_2020-03-01_17-03

 

 اگر شغل شما به گونه اي است كه چند ساعت در روز مي نشينيد و در طول روز تحرك كافي نداريد در معرض ابتلا به اين عارضه مي باشيد و خواندن اين مقاله به شما توصيه مي شود.

با ورود به دنياي جديد و گذر از دوره سنتي به صنعتي، سبك و شيوه زندگي ما نيز تغيير كرده است. ديگر براي انجام بسياري از كارها نيازي به رفت و آمد و تحرك داشتن نيست مثلاً در گذشته براي پرداخت قبوض ساعت ها در صف مي ايستادند و يا براي تهيه مايحتاج زندگي خود مجبور به رفت و آمد مداوم بودند، اما امروزه تنها در چند دقيقه با نشستن پشت كامپيوتر قبض ها پرداخت مي شوند و يا با يك تلفن، وسايل مورد نياز خود را درب منزل تحويل مي گيريم.

از جهتي اين تغييرات جنبه مثبت دارند و باعث صرفه جويي در وقت و انرژي ما مي شوند ولي از طرفي ديگر تحرك و جنبش و جوش افراد به شدت كاهش پيدا كرده و از آنجايي كه نوع خلقت آدمي به گونه است كه بهترين حالت براي او راست قامت بودن است، اين تغييرات در عصر حاضر باعث شيوع بيماري هايي شده است كه به بيماري هاي نشيمنگاهي معروف است.

يكي از اين موارد شغل هاي پشت ميز نشيني است كه اكثر افراد شاغل بايد 8ساعت پشت ميز خود بنشينند و يكي از شرط هاي اجباري در زندگي كارمندي كه مي توان گفت به فرهنگ تبديل شده است، تكان نخوردن از پشت ميز و صندلي است و صندلي محور اصلي اين مشاغل شده است.
بيماري هاي نشيمنگاهي تنها يك بخش قضيه است. اين نشستن هاي طولاني در روز باعث مي شود سوخت و ساز ما در روز كاهش يابد و اين امر چاقي را در پي دارد، هم چنين گردن درد و كوفتگي عضلات، درد كمر و … نيز طرف ديگر قضيه است.

ادامه در خبرفوري


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : ،

ادامه مطلب

تاريخ : ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۷:۵۵ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |

<-PostTitle->

دهانه رحم به مهبل متصل است و در پايين رحم است.زماني كه سلول هاي سرطاني به بافت رحم مي رسند و آن را درگير ميكنند تبديل به سرطان مي شوند.

در مراحل اوليه اين بيماري علائم مشخصي ندارد به همين دليل به انجام منظم تست هاي پاپ اسمير بسيار تاكيد شده است تا قبل از نفوذ سلول هاي سرطاني، تشخيص و درمان به موقع صورت گيرد.

برخي از علائم سرطان دهانه رحم شامل خونريزي نامنظم و ترشحات غير طبيعي از واژن مي باشد.

اچ پي وي عامل سرطان دهانه رحم

ويروس پاپيلوم انساني HPV يا زگيل تناسلي يك بيماري جنسي بسيار شايع مي باشد كه معمولا به صورت برجستگي هاي گوشتي در ناحيه تناسلي ايجاد مي شوند. عامل اين بيماري ويروس اچ پي وي يا همان پاپيلوماي انساني مي باشد. شايع ترين راه انتقال آن رابطه جنسي مي باشد.

بيش از 40 تيپ از اچ پي وي از اين طريق منتقل مي شود اما فقط چند نوع از اين ويروس علائمي دارند كه مشخص و قابل ديدن است.

اين زائده هاي گوشتي معمولا به رنگ پوست و يا كمي تيره تر از آن هستند و مي توانند باعث درد و ناراحتي شوند.

تقريبا تمام افرادي كه از نظر جنسي فعال هستند، در زندگي شان حداقل به يك نوع از ويروس اچ پي وي آلوده مي شوند.

زگيل تناسلي هم در مردان و هم در زنان ايجاد مي شود اما احتمال ابتلا به آن، در مردان بيشتر است.

فقط دو نوع 16 و 18 از اين ويروس عامل ايجاد سرطان هايي كه با اچ پي وي مرتبط است، مي باشند.

با توجه به اينكه زگيل تناسلي زنان احتمال ابتلا آنان به سرطان رحم را افزايش مي دهد، خطر بيشتري متوجه آنهاست. بنابراين ما در اينجا به بررسي علائم، تشخيص ، درمان و علت زگيل تناسلي در زنان مي پردازيم.

b1


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : ،

ادامه مطلب

تاريخ : ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۳:۵۵:۲۸ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |

<-PostTitle->

بواسير خوني هم در نوع داخلي و هم در نوع خارجي مي تواند ايجاد شود. اگر هموروئيد داخلي دچار خونريزي شود، خونريزي داخلي است و فرد بيمار كمتر علائم را احساس مي كند. اما همانطور كه در بالا اشاره كرديم، هموروئيد خارجي علائم شديدتري ايجاد مي كند كه خونريزي هم شامل آن است.

از دلايلي كه باعث خونريزي هموروئيد مي شود مي توان به خشكي مدفوع و تحريك بيش از حد رگهاي ناحيه مقعد اشاره كرد. مهم ترين علائم هموروئيد خوني شامل موارد زير است:

 • ترشحات مخاطي همراه مدفوع
 • مشاهده خون روي مدفوع يا بعد از اجابت مزاج روي دستمال يا توالت كه شدت آن مي تواند تغيير كند
 • احساس درد زياد در ناحيه مقعد
 • سوزش و خارش مقعد
 • احساس دفع نشدن كامل مدفوع
 • توده دردناك در اطراف مقعد

در نظر داشته باشيد كه مشاهده اين علائم به معني ابتلا به هموروئيد نيست و ساير عارضه هاي نشيمنگاهي هم مي توانند چنين علائمي داشته باشند، بنابراين مراجعه به پزشك براي تشخيص بيماري تان امري ضروري است. يكي ديگر از بيماري هايي كه مي تواند علائمي مشابه بواسير خوني ايجاد كند، سرطان روده است. البته احتمال ابتلا به آن بسيار پايين تر از هموروئيد است، بنابراين نيازي نيست با ديدن چنين علائمي دستپاچه و نگران شويد.

روش هاي درمان سريع بواسير خوني

براي درمان خونريزي بواسير خوني نياز به روش هاي اورژانسي درمان هموروئيد است و توصيه مي شود اگر با خونريزي شديد اين عارضه مواجه شديد، از روش هاي درمان خانگي و دارويي استفاده نكنيد و خيلي سريع به پزشك مراجعه كنيد. چون بي توجهي به درمان اين عارضه مي تواند منجر به كم خوني شود. سريع ترين روش درمان اين عارضه ليزر و جراحي است. اما ساير روشهاي درمان هم در صورتي كه خونريزي شديد نباشد مي توانند كارساز باشند كه در ادامه به آنها مي پردازيم:

 

مشاهده ادامه مطلب


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : ،

ادامه مطلب

تاريخ : ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۵۴:۵۰ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |

<-PostTitle->

بيماري هاي مقعد را نمي توان جزء عارضه هاي پرخطر يا كشنده دانست، اما ناراحتي هايي كه به موجب اينگونه بيماري ها بروز پيدا مي كنند، به شدت كيفيت زندگي بيمار را تحت تاثير خود قرار خواهند داد. علائمي كه اين عارضه ها ايجاد مي كنند شامل درد و خونريزي، خارش و سوزش در ناحيه نشيمنگاهي است و معمولا در بيشتر آنها اين علائم مشابه است. بنابراين در صورت مشاهده چنين نشانه هايي حتما به پزشك متخصص مراجعه كنيد و تشخيص قطعي را به عهده پزشك بگذاريد. 

روش هاي گوناگوني براي درمان اين عارضه ها وجود دارد كه با توجه به نوع و شدت بيماري شما، دكتر يكي از اين روش ها را پيشنهاد مي دهد.

درمان كلينيك يكي از مراكز ارائه دهنده خدمات ليزر درمان بواسير ، شقاق، فيستول و كيست مويي با ليزر و تحت نظر پزشكان متخصص است كه سابقه درخشاني در اين زمينه داشته و با استفاده از بروزترين روش هاي درماني و تجهيزات نوين و استفاده از روش ليزر درماني در اين مجموعه كاملا موفقيت آميز و بدون بازگشت انجام شده است.

در ادامه به بررسي بيماري هموروئيد و روش هاي درمان آن مي پردازيم:

بيماري هموروئيد يا بواسير چيست؟

از شايع ترين عارضه هاي نشيمنگاهي است كه افراد زيادي در سنين مختلف به آن مبتلا مي شوند. اين عارضه مقعدي مي تواند بسيار آزار دهنده و دردناك باشد و زندگي فرد را به شدت تحت تاثير قرار دهد. بواسير يا هموروئيد همان تورم و واريسي شدن رگ هاي ناحيه مقعد و انتهاي راست روده است كه در دو نوع هموروئيد خارجي (بيرون از مقعد) و هموروئيد داخلي (داخل مقعد) ايجاد مي شود.

در صورتي كه يك لخته خون در عروق بواسير خارجي ايجاد شود به آن بواسير ترومبوزه گفته مي شود كه منجر به ايجاد التهاب و حالتي دردناك خواهد شد. همچنين احتمال مشاهده خونريزي در اين نوع هموروئيد نيز افزايش مي يابد.

انواع درجات بواسير 

در چهار درجه مختلف بوجود مي آيد كه در درجه ۱ و ۲ عروق متورم از مقعد خارج نمي شوند اما در درجه ۳ و ۴ كه اصطلاحا به آن بواسير بيرون زده يا پرولاپس هم مي گويند، عروق بواسيري از مقعد بيرون مي زنند.

البته در مواقعي ممكن است بواسير خوني و ترومبوزه با يكديگر اشتباه گرفته شوند. بواسير خوني در هر دو نوع داخلي و خارجي مي تواند ايجاد شود. اين عارضه باعث خونريزي زياد شده و در صورتيكه به موقع درمان نشود منجر به ايجاد ضعف و كم خوني خواهد شد.

يكي از اصلي ترين دلايل بروز اين بيماري را ايجاد فشار بيش از حد در ناحيه آنال عنوان كرده اند. عوامل مختلفي مي توانند باعث ايجاد فشار در ناحيه مقعد شوند كه برخي از آنها شامل بارداري و زايمان در زنان، برقراري رابطه مقعدي، خشكي مدفوع، زور زدن زياد هنگام اجابت مزاج و نشستن هاي طولاني و عدم تحرك كافي است.

علائم و نشانه هاي بواسير يا هموروئيد بسته به نوع و شدت پيشرفت بيماري مي تواند در افراد گوناگون، متفاوت باشد. علائم شاخص اين عارضه شامل احساس دفع ناكامل مدفوع، درد در مقعد ، خارش و سوزش، خونريزي يا مشاهده خون در مدفوع و برآمدگي و زائده هايي در ناحيه مقعد است. در نظر داشته باشيد كه مشاهده چنين علائمي صرفا به معني ابتلا به بواسير نيست و براي بررسي بيشتر بايد حتما به دكتر مراجعه كنيد.

 

ادامه مطلب


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : درمان سريع هموروئيد، درمان سريع بواسير، درمان بواسير،

ادامه مطلب

تاريخ : ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۵۰:۰۱ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |

<-PostTitle->

بيماري بواسير يا هموروئيد (Hemorrhoids) نوعي عارضه دردناك مقعدي است كه مي تواند خونريزي و خارش نيز ايجاد كند. هموروئيد ها، بالشتك ها يا شبكه اي از سياهرگ ها در مقعد هستند. در صورتي كه به هر دليلي اين سياهرگ ها آسيب ببينند، متورم و يا زخمي شوند، اين بيماري ايجاد ميشود. اين هموروئيد ها هم داخل كانال مقعد و هم در خارج از آن قرار دارند.

هموروئيد عارضه شايعي است، آمار ها نشان داده بيشتر از 3/4 جمعيت دنيا در مقاطع مختلف از زندگي خود دچار اين عارضه مي شوند. براي شناسايي بيماري بهتر است با پزشك مشورت نماييد اما علائم بيماري شامل درد، خونريزي، خارش، سوزش، لمس توده در خارج مقعد (هموروئيد خارجي) و بافت گوشتي بيرون زده از مقعد (هموروئيد داخلي) است. در اين مقاله قصد داريم، به راهكارهايي براي درمان سريع، قطعي و فوري بواسير بپردازيم:

درمان قطعي با ليزر

درمان قطعي بواسير با ليزر روشي قطعي است كه در كوتاه ترين زمان ممكن و نيز با هزينه اي مناسب به طور كامل بيماري را برطرف مي كند. در اين روش اشعه قدرت مند ليزر كه از تماس جريان الكتريكي با گاز CO2 به دست مي آيد. موضع متورم را برش داده و قطع ميكند. درمان با اين روش دقت بالايي داشته و مانع از آسيب به نواحي اطراف مي شود. به علاوه چون بافت هموروئيدي به طور كامل از مقعد خارج مي شود، امكان عود مجدد بيماري وجود ندارد. جهت كسب اطلاعات بيشتر ميتوانيد مقاله verywellhealth را مطالعه فرماييد.

نوع ديگري از ليزر وجود دارد كه به ليزر مادون قرمز يا IRC معروف است. اين نوع ليزر موضع را برش نمي دهد، بلكه با تابش اين اشعه سياهرگ بالاي بواسير براي چند دقيقه منقبض و سپس منبسط شده و جريان گردش خون در آن قطع ميشود. در نتيجه بافت بواسيري از بين خواهد رفت. درمان هموروئيد با ليزر عيب يا خطر جدي ندارد و بيماران بدون ايجاد هر گونه مشكلي بهبود پيدا ميكنند. خونريزي و درد خفيف تا ده روز بعد از درمان طبيعي است، اما در صورت درگيري با عوارض جدي لازم است با پزشك در اين مورد مشورت نماييد. مزيت ليزر درماني به اين شرح است:

 • درمان سريع و سرپايي
 • بدون درد يا خونريزي
 • بدون ايجاد عوارض و درمان قطعي
 • مقرون به صرفه
 • بدون ايجاد اسكار و جاي زخم آزار دهنده
 • دوره نقاهت كوتاه مدت
 • بدون نياز به بستري در بيمارستان و تزريق داروهاي بيهوشي
 • مناسب براي انواع بواسير داخلي و خارجي
 • درماني بي خطر و ايمن

درمان فوري هموروئيد با رابربند

درمان اين بيماري با رابربند يا كش لاستيكي به منظور قطع جريان خون در بافت است. زيرا اگر خون در بافت گردش نداشته باشد. بافت در واقع مرده و از بين مي رود. به همين جهت در درمان به رابربند كش لاستيكي بر پايه هموروئيد بسته مي شود، تا جريان خونرساني به آن را قطع نمايد. بعد از بستن كش بافت در طي چند روز از بين رفته و از مقعد دفع مي شود. اين روش درماني شايد سريع و فوري باشد ولي اين احتمال وجود دارد، كه درمان قطعي نباشد و بيماري مجدداً عود كند. معايب رابربند عبارتند از :

 • درد شديد
 • خطر عود مجدد
 • خونريزي
 • تنها مناسب براي درمان هموروئيد داخلي

همچنين از مزيت هاي رابربند مي توانيم اين موارد را ذكر كنيم:

 • درمان سريع و سرپايي
 • بدون نياز به تزريق بيهوشي
 • بدون نيازي به بستري در بيمارستان
 • دوره نقاهت كوتاه
 • بدون ايجاد عوارضي مانند به جاي ماندن اسكار
 • هزينه مناسب

اسكلروتراپي

اسكلروتراپي، تزريق اسكلروزان (تزريق فنل در روغن زيتون) به سياهرگ هاي بواسيري است. تزريق اين ماده به سياهرگ آسيب ديده موجب چسبندگي در آن شده و با قطع جريان خونرساني، پس از طي مدتي رگ آسيب ديده هم از بين رفته و جذب مي شود. اين درمان تنها براي بواسيرهاي درجه يك، دو كاربرد دارد. معايب اسكلروتراپي عبارتند از :

 • لخته شدن خون
 • كبودي پوست
 • قطعي نبودن درمان
 • خطر عود مجدد بيماري
 • تغييرات رنگ پوست
 • سردرد
 • تهوع
 • سوزش

براي جلوگيري از بروز اين گونه عوارض لازم است، مصرف رقيق كننده هاي خون نظير آسپرين، چاي سبز، ويتامين E و C، نوشيدن الكل و ... را متوقف نماييد. از مزيت هاي اسكلروتراپي مي توانيم به اين موارد اشاره كنيم:

 • درمان سريع و سرپايي
 • بدون ايجاد درد و خونريزي
 • مناسب براي انواع بواسير
 • هزينه مناسب تر
 • بدون نياز به تزريق بيهوشي

درمان سريع بواسير با دارو

داروهاي مناسب اين بيماري داراي خواص ضد التهابي، ضد خارش و سوزش و نيز قابض هستند. از داروي هاي مناسب اين بيماري مي توانيم به اين موارد اشاره كنيم :

 • داروي روهمورين : اين داروي خوراكي عروق گسترش يافته را از بين برده و از اين طريق به درمان بواسير كمك مي كند. در مورد مصرف اين دارو بهتر با پزشك مشورت نماييد.و اما به طور كلي مصرف اين دارو 2 بار در روز و با معده خالي توصيه مي شود.
 • پماد يا شياف آنتي هموروئيد : اين دارو مي تواند به جهت تسكين خارش، سوزش، درد كاربرد داشته باشد و داراي خاصيت قابض است. اين دارو را مي توان تا 3 الي 4 مرتبه در روز مصرف نمود. بهترين زمان مصرف آنتي هموروئيد بعد از اجابت مزاج است. در ضمن دوره مصرف اين دارو 7 روز است.
 • پماد ام جي : اين ماده با استفاده از عصاره گياه مورد توليد شده است و داراي يون هاي وازواكتيو و يون هاي منقبض كننده عروق است. از همين روي دارو داراي خواص التيام بخشي، ضد التهاب و ضد قارچ است. بهتر است قبل از مصرف با پزشك مشورت نماييد.
 • پراموكسين : اين دارو به جهت درمان تحريكات جزئي پوست كاربرد دارد، اما براي اين بيماري نيز مورد استفاده قرار مي گيرد. اين دارو مي توانند درد، سوزش و خارش را برطرف نمايد.

درمان خانگي

با استفاده از روشهاي زير مي توان علائم بيماري را موقتاً تسكين داد.

 • حمام سيتز، نشستن در آب گرم مي تواند علائم بيماري را موقتاً تسكين دهد و التهاب را برطرف نمايد.
 • كمپرس يخ، سرما مي تواند درد شديد مقعد را برطرف نمايد. براي اين منظور 10 الي 20 دقيقه اين كمپرس را بر روي مقعد قرار دهيد.
 • مصرف داروهاي مسكن
 • آلوئه ورا، استعمال آلوئه ورا بر روي مقعد مي توان به بهبود علائم و درمان التهاب كمك نمايد.
 • مصرف مكمل هاي فيبر يا ملين هاي طبيعي مصرف پسليوم

تابناك با تو


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : ،

ادامه مطلب

تاريخ : ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۱:۳۷:۳۴ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |

<-PostTitle->

اگر هموروئيد در مراحل اوليه تشخيص داده شود، مي توان با استفاده از روش هاي خانگي و دارويي آن را درمان كرد. البته اين روش ها موقتي هستند و ممكن است براي مدتي كوتاه بيماري را بهبود ببخشند. حدود يك هفته از زمان شروع اين نوع درمان زمان لازم است تا علائم بيماري بررسي شود و اگر بهبودي در بيماري حاصل نشده بود، بايد از روشهاي پزشكي براي درمان قطعي بواسير استفاده كرد. در ادامه موثرترين روشهاي براي درمان سريع بواسير بدون جراحي را بررسي مي كنيم:

● كمپرس يخ: قرار دادن كمپرس سرد روي هموروئيد با ايجاد انقباض در رگها، به كاهش التهاب و بهبود اين عارضه كمك مي كند.

● تغيير در رژيم غذايي: مصرف كافي فيبر در كنار نوشيدن مايعات كافي به خصوص آب با نرم كردن مدفوع و رفع يبوست مي توانند به درمان اين بيماري كمك كنند.

● حمام سيتز: به افراد مبتلا به هموروئيد توصيه مي شود، هر روز به مدت 20 دقيقه در وان آب گرم بنشينند. اين كار با افزايش خونرساني به ناحيه درگير با بيماري، مي تواند تاثير بسزايي در درمان آن داشته باشد.

● استفاده از دارو: مصرف قرص و داروهاي مسكن و آنتي بيوتيك مي تواند به كاهش علائم اين بيماري مانند درد و التهاب كمك كند. داروهايي مثل پماد ها و شياف هاي آنتي هموروئيد هم يكي ديگر از روش هاي درمان فوري درد بواسير محسوب مي شود.

روش هاي جراحي درمان سريع بواسير خارجي و داخلي

اگر چندين بار دچار عود هموروئيد شديد و يا بيماري شما به قدري پيشرفت كرده كه به سادگي قابل درمان نيست، بايد از روش هاي تهاجمي تري نظير رابربند، ليزر و ... براي درمان سريع بواسير يا هموروئيد خارجي استفاده كنيد. مهمترين روشهاي درمان اين بيماري به اين شرح است:

اسكلروتراپي هموروئيد: درمان سريع بواسير خارجي به روش اسكلروتراپي باعث كاهش سريع التهاب و ساير علائم بيماري مي شود. اين روش در واقع تزريق يك ماده مخصوص در عروق بواسيري و زير بالشتك هاي آسيب ديده است كه با ايجاد چسبندگي در آنها و توقف گردش خون در آن به كوچك شدن و برطرف شدن اين زائده كمك زيادي مي كند.

ليزر: بي شك بهترين روشهاي درمان سريع هموروئيد خارجي و داخلي ليزر درماني است كه مورد توجه و استقبال بيماران نيز قرار گرفته است. در اين روش براي از بين بردن زائده از ليزر براي برش آن استفاده مي كنند. اين روش مزاياي فراواني دارد، كه در ادامه به بررسي آنها مي پردازيم:

● ليزر هموروئيد بدون نياز به بيهوشي و در مطب پزشك انجام مي شود.

● اين درمان سريع بوده و به كمتر از يك ساعت زمان نياز دارد.

● احتمال بازگشت و عود بيماري در روش ليزر بسيار پايين است.

● بيمار هيچگونه درد و خونريزي در زمان جراحي را احساس نمي كند.

● ليزر عوارضي را براي بيمار به دنبال ندارد.

● نياز به بستري در بيمارستان و يا گذراندن دوران نقاهت طولاني نيست.

رابربند: رابربند و يا بستن كش لاستيكي تنها براي هموروئيد داخلي مورد استفاده قرار مي گيرد و در طي آن جريان خونرساني به بافت يا زائده ايجاد شده را قطع مي كنند. براي اين كار توسط وسيله اي مخصوص يك كش لاستيكي به دور پايه بواسير بسته مي شود، بعد از چند روز زائده بواسيري كوچك شده و در نهايت از بين مي رود. اين روش با درد زيادي همراه است و احتمال عود مجدد در آن بالا است.

 

منبع: سايت خردادنيوز


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : ،

ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۲:۴۵:۲۵ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |

<-PostTitle->

براي تشخيص هموروئيد، معاينه باليني انجام مي شود و بيمار سوابق پزشكي خود را ارائه مي دهد. بواسير خارجي علائمي ايجاد مي كند كه تشخيص آن را راحت مي كند. اما استفاده از معاينه ركتوم با انگشت و يا آزمايشاتي مثل آنوسكوپي و كولونوسكوپي بيشتر براي تشخيص نوع داخلي كاربرد دارد.

متاسفانه عدم مراجعه به پزشك براي تشخيص و درمان اين عارضه، باعث مي شود بيماري پيشرفت كند و فعاليتهاي عادي فرد مثل نشستن را با مشكلاتي مواجه كند. همچنين اين كار روند درمان را سخت و پيچيده مي كند.

درمان سريع

براي رهايي از اين بيماري روش هاي مختلفي وجود دارد. اگر شما هم مثل ساير افراد مبتلا به اين بيماري به دنبال راه هاي درمان بواسير بدون جراحي هستيد، بايد از روشهاي درمان گياهي و خانگي استفاده كنيد. البته اين روش ها كه به عنوان خط اول درمان هموروئيد شناخته مي شوند، قابل اطمينان نيستند، چون ممكن است بصورت موقت بيماري را بهبود ببخشند. فاكتورهاي مهمي در تعيين روش درمان اين بيماري موثرند كه مهم ترين آنها، مدت زماني است كه از شروع بيماري تان گذشته است. اگر در روزهاي ابتدايي مشكل شما تشخيص داده شود، روش هاي خانگي مي تواند موثر واقع شود.

اما براي درمان قطعي بواسيرهاي پيشرفته بايد از روش هاي پزشكي و جراحي استفاده كرد. بهترين روش هاي درمان سريع بواسير خارجي و داخلي شامل اين موارد است:

رابربند: در روش رابربند پزشك با استفاده از آناسكوپ و با دقت بالا داخل كانال مقعد را بررسي مي كند و پس از تعيين محل عروق آسيب ديده، بوسيله كش هاي پلاستيكي اين رگها را مي بندد تا جريان خونرساني به آنها را متوقف كند. از روش رابربند براي هموروئيد داخلي استفاده مي شود و نمي توان آن را به عنوان درمان قطعي بواسير شناخت.

اسكلروتراپي: در اين روش نوعي ماده در رگهاي بواسيري تزريق مي شود كه باعث بازگشت رگها به حالت اوليه خود مي شود. اين ماده شيميايي با ايجاد انقباض و چسبندگي در رگها، باعث قطع جريان خونرساني و در نهايت درمان هموروئيد خواهد شد. اسكلروتراپي يك روش سرپايي براي درمان سريع بواسير است، اما احتمال عود مجدد بيماري در آن زياد است.

ليزر: بهترين روش درمان سريع بواسير خارجي و داخلي استفاده از ليزر است كه امروزه تقريبا جايگزين روش جراحي شده و رضايت بالاي بيماران را جلب كرده است. ليزر هموروئيد يك روش سرپايي است كه با حداقل ميزان درد و خونريزي انجام مي شود. نيازي به بستري شدن بيمار قبل و بعد از جراحي نيست. بيمار بلافاصله بعد از عمل به زندگي خود باز ميگردد و دردسرهاي بعد از جراحي به روش سنتي را به دنبال ندارد.

 

منبع


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : درمان سريع بواسير، درمان بواسير خارجي، درمان سريع هموروئيد، درمان هموروئيد خارجي،

ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۲:۴۰:۰۸ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |

<-PostTitle->

رگهاي خوني كه در ديواره ركتوم قرار دارند، مي توانند تحت شرايط خاصي دچار اتساع و كشيدگي شوند كه در اينصورت بالشتكهاي بواسيري ايجاد مي شوند. در واقع هرگونه ايجاد فشار در ناحيه ركتوم و مقعد مي تواند باعث آسيب ديدگي اين عروق و در نهايت بروز بواسير يا هموروئيد شود. بواسير به عنوان يكي از رايج ترين بيماريهاي ناحيه مقعد و نشيمنگاه به شمار مي رود كه به دليل سبك زندگي و تغذيه نادرست در جامعه، روز به روز آمار مبتلايان به آن در حال افزايش است.
بيماران مبتلا به بواسير خارجي به دليل علائم دردناكي كه احساس مي كنند به دنبال راهي براي درمان سريع بواسير خارجي هستند كه در ادامه به بررسي آنها مي پردازيم: روش هاي تسكين و درمان فوري درد بواسير خارجي اكثر افرادي كه به اين عارضه مبتلا هستند، تمايل دارند بيماري خود را بدون جراحي و با روشهاي ديگر درمان كنند. البته ترس از جراحي و عواقب آن امري كاملا طبيعي است. شايد روشهاي درمان خانگي بواسير در مواقعي كارساز باشد و بيماري را بهبود ببخشد اما نمي توان آن را به عنوان روش درمان قطعي هموروئيد دانست. اگر بيماري پيشرفت كرده باشد، استفاده از روشهاي خانگي فقط باعث سخت تر شدن روند درمان بيماري خواهد شد. در ادامه موثرترين روشهاي درمان خانگي را بررسي مي كنيم:
روش هاي تسكين و درمان فوري درد بواسير خارجي

اكثر افرادي كه به اين عارضه مبتلا هستند، تمايل دارند بيماري خود را بدون جراحي و با روشهاي ديگر درمان كنند. البته ترس از جراحي و عواقب آن امري كاملا طبيعي است. شايد روشهاي درمان خانگي بواسير در مواقعي كارساز باشد و بيماري را بهبود ببخشد اما نمي توان آن را به عنوان روش درمان قطعي هموروئيد دانست. اگر بيماري پيشرفت كرده باشد، استفاده از روشهاي خانگي فقط باعث سخت تر شدن روند درمان بيماري خواهد شد. در ادامه موثرترين روشهاي درمان خانگي را بررسي مي كنيم:
مصرف دارو: از داروهاي مسكن و همچنين آنتي بيوتيك براي درمان درد و كاهش علائم هموروئيد استفاده مي شود. اين داروها داراي انواع ضد التهابي و… هستند كه مي توانند به بهبود علائم بيماري كمك كنند. همچنين استفاده از پماد و شياف هم براي درمان اين عارضه پيشنهاد مي شود. كيسه يخ: با قرار دادن كمپرس يخ روي بواسير، مي توانيد درد و تورم حاصل از اين بيماري را كاهش دهيد. اين يكي از بهترين روشهاي درمان فوري درد بواسير است. حمام سيتز يا نشيمن: استفاده مرتب از حمام سيتز يكي از بهترين روش هاي درمان فوري درد بواسير يا هموروئيد است. براي تهيه اين حمام مي توانيد از يك تشت يا لگني كه روي توالت فرنگي قرار مي گيرد استفاده كنيد و هر بار به مدت ۱۵ دقيقه در داخل تشت آب گرم بنشينيد. تغذيه مناسب: قرار دادن فيبر و مايعات كافي در رژيم غذايي با كمك به رفع يبوست و نرم تر شدن مدفوع به درمان فوري درد بواسير يا هموروئيد كمك مي كند. سبزيجات، حبوبات و ميوه ها را در وعده هاي غذايي خود قرار دهيد تا علائم بيماري شما كاهش يابد.
روش هاي پزشكي درمان سريع بواسير خارجي در مواقعي كه علائم بواسير نظير خونريزي تشديد شود، مي تواند مشكلات زيادي را براي بيمار ايجاد كند و حتي سلامتي او را تهديد كند. بنابراين در چنين مواقعي نياز به درمان سريع بيماري است. راه هايي كه براي درمان سريع بواسير خارجي توصيه مي شود، به شرح زير است:

درمان با ليزر روش ليزر به عنوان بهترين درمان سريع بواسير خارجي بدون جراحي شناخته مي شود و داراي مزاياي فراواني نسبت به ساير روش ها است. ليزر به عنوان يك روش سرپايي و بدون بيهوشي است كه در كلينيك انجام مي شود و بيمار هيچگونه درد، خونريزي و ناراحتي را در اين جراحي احساس نمي كند. اين درمان كمتر از يك ساعت زمان مي برد و بيمار بلافاصله بعد از جراحي مرخص مي شود و نيازي به بستري شدن و گذراندن دوران نقاهت نيست. همچنين در روش ليزر هموروئيد، به دليل انعقاد خون در زمان جراحي و دقت بالاي پزشك به بافت اطراف بيماري آسيبي نمي رسد و هيچگونه عوارضي به دنبال ندارد.

اسكلروتراپي از روش اسكلروتراپي براي برگرداندن رگهاي بواسيري به حالت اوليه خود استفاده مي شود و طي آن، ماده اي به نام اسكلروزان به بالشتكهاي بواسيري تزريق مي شود. اين ماده با ايجاد تورم در ديواره رگها، باعث چسبندگي و در نهايت قطع جريان خونرساني به آنها مي شود. اسكلروتراپي روشي سريع براي كاهش تورم هموروئيد است.

تزريق بوتاكس از روش بوتاكس معمولا به همراه جراحي، براي كاهش درد و درمان سريع بواسير خارجي استفاده مي شود. بوتاكس نوعي سم است كه با فلج كردن عضله ناحيه مقعد، بطور موقت به كاهش درد و علائم بيماري كمك مي كند. البته اين روش ممكن است عوارضي مثل بي اختياري مدفوع را به همراه داشته باشد.جزييات بيشتر : سريع ترين روش هاي خانگي و پزشكي درمان هموروئيد(بواسير)


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : دررمان سريع بواسير، درمان فوري بواسير، درمان بواسير،

ادامه مطلب

تاريخ : ۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۱:۵۳ | نویسنده : مهدي پدرام اصل |
خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیونخرید از بانه / قیمت گوشی سامسونگقیمت گوشی آیفون / انجام پروژه متلب / چگونه جذب خود کنیم / قالیشویی در رشت  /سایت ایرونی / عکاسی صنعتی / بازی اندروید  / telegram channel subscribers / چت روم / خدمات گرافیک فیلابی / دستگاه حضور و غیاب / باران چت / سایت پیش بینی و شرط بندی فوتبالترفند بازی انفجار / اخبار جدیدکسب درآمد از بازی حکم آنلاین 


error page
IP: 46.4.6.184 | Domain: sitearia.ir | Server ID: 6100 | Error Code: 502 | Time: 1594455451.682 |

CDN & Security by Arvancloud
صفحه خطا
آی‌پی: 46.4.6.184 | دامنه: sitearia.ir | کد سرور: 6100 | کد خطا: 502 | زمان: 1594455451.682 |

شبکه توزیع محتوا و امنیت ابری: ابر آروان